menuimage Must Käsi
Q-SPACE: BODY POSITIVE

lühifilm

Kestus 1h 48m

Riik erinevad

Režissöör erinevad

Keel inglise, heebrea

Subtiitrid eesti, vene

🇨🇦 Linastus korraldatakse koostöös Kanada Suursaatkonna esindusega Eestis. 🇨🇦

Lühifilmide kassett, mille keskneks teemaks on inimkeha. Kõik kehad on erinevad ja kõik on omal moel ilusad, nagu ka selle kasseti filmid. Igaüks tahab oma keha aktsepteerida. Näete oma silmadega 4 tööd erinevalt režissöörilt. 

1. Täiuslikult täidlane, Shana Myara, Kanada, 2021, 60 min

,,Täiuslikult täidlane” algab arusaamaga, et paks olla on okei.  Režissöör Sh...Näita rohkem

🇨🇦 Linastus korraldatakse koostöös Kanada Suursaatkonna esindusega Eestis. 🇨🇦

Lühifilmide kassett, mille keskneks teemaks on inimkeha. Kõik kehad on erinevad ja kõik on omal moel ilusad, nagu ka selle kasseti filmid. Igaüks tahab oma keha aktsepteerida. Näete oma silmadega 4 tööd erinevalt režissöörilt. 

1. Täiuslikult täidlane, Shana Myara, Kanada, 2021, 60 min

,,Täiuslikult täidlane” algab arusaamaga, et paks olla on okei.  Režissöör Shana Myara põimib imelisi intervjuusid maagilise animatsiooniga, ta kogus kogemuslugusid mitmekülgsetelt ning kütkestavatelt inimestelt, kelle õuduslood, õnnestumised ning pühendunud edasi pürgimine on SUUREKS inspiratsiooniks - eriti neile meist, keda  alatihti end BIPOC, LGB2TQ+, puudega ja/või paksude inimestena ekraanidel esindatuna ei näe

2. See on keeruline, Isak Kohaly, Iisrael, 2021, 22 min.

Itamar, ülekaaluline ja depressioonis noormees naaseb pärast närvivapustust oma lapsepõlvekoju äärelinnas. Üritades enda omapärase ja ülihoolitseva ema toega tervist parandada, kohtub ta võluva vetelpäästja Ronen’iga, kes tema vastu huvi üles näitab.

3. Asjad, mis meid loovad, Fox Fisher ja Owl Fisher, Ühendkuningriik, 2020, 3 min.

,,Asjad, mis meid loovad” on lühifilm hormoonravi mõjust trans-inimeste kehadel. Peavoolu narratiivid muudavad trans-inimeste kogemused meditsiiniliste sekkumistega sensatsiooniliseks, kuid see film uurib süvitsi hormoonide teemat ausal, julgel ja haavataval moel.

4. Härra, Thomas Ducastel, Prantsusmaa, 2019, 23 min.

Georgie ja Stan on kaks sõpra Põhja-Prantsusmaa väikelinnast. Georgie unistab rambivalgusest ning Stan filmitegijaks olemisest. Kui Georgie saab teada, et ta iidol läheb “Härra Põhja-Prantsusmaa” iludusvõistlusele, aitab ürituse videograaf Stan tal võistlusele saada. Ürituseks valmistudes kerkivad sõprade vahel peidetud ja allasurutud pinged.

🎤Pärast filmiseanssi toimub vestlus (inglise keeles). Vestluse osalejate tutvustus:

Alvar Ameljushenko

Tavaline cis gei, suur, karvane, ülekaaluline, ülimalt empaatiline, hilinenud seksuaalse õitsenguga, pool elust kapis, pool elust väljas, abielus ja partneriga, tihti lihtsalt väsinud igasugusest vihkamisest, asjaoludest tingitult aktivist - maailma parima väikese #bearculture festivali Tallinn Bearty juht. 

Shana Myara

Shana Myara on auhinnatud kirjanik, kuraator, festivalijuht ja kogukonna kunstiprogrammide koostaja, kes on juba üle 20 aasta edendanud kunsti ja dialoogi sotsiaalse muutuse nimel. Tema novellide kogumik on ilmumas kirjastuselt Biblioasis.

Isak Kohaly

Isak Kohaly sündis Padovas, Itaalias, Iisraeli ja Iraani juurtega perekonda ning kolis Tel Avivi, et täita oma unistus ja saada filmitegijaks.

Isak õppis Tel Avivis Steve Tischi filmi- ja televisioonikoolis.

Tema suurimad inspiratsiooniallikad on tema enda identiteet kui mitmekultuurilise taustaga gei mees ja vaimse tervise temaatika, mida Isak uurib oma viimases lühifilmis ,,See on keeruline". Isak töötab praegu telesaate idee, uue lühifilmi ja ,,See on keeruline" mängufilmi versiooni kallal.

Jana Levitina

Jana Levitina on Feministeeriumi venekeelse rubriigi toimetaja. Ta on vene ja eesti keelt kõnelev feminist, kes võitleb naissoovormide eest ning püüab levitada feministlikke ideid ja võimestada soolisi vähemusi.

Jana on loonud Eestis elavatele venekeelsetele naistele feministliku veebikogukonna.

Näita vähem

Linastused

No screenings at the moment

futureimage
Europa Cinemas
Eesti Kultuurkapital
Ellington
Põhjala
Ellington
DHL
Eesti Filmi Instituut
Limegrow