menuimage Must Käsi
#Värske reede
Värske reede: Raudne küünis

Biography Drama sport

Kestus 2h 12m

Riik United States, Suurbritannia

Režissöör Sean Durkin

Osatäitjad Zac Efron, Jeremy Allen White, Harris Dickinson

Keel English

Subtiitrid eesti, vene

Levitaja KP Distribution

“Raudne küünis” on ühe musklisse pumbatud Texase perekonna Ameerika unelma poole püüdlemise lugu 1980. aastatel.

Fritz Von Erich (Holt McCallany) on nõudlik ja karm perepea ning kurikuulsa “raudse küünise” valuvõtte autor, kes on pühendanud oma elu sellele, et tema katuse all treeniks järgmine wrestlingu raskekaalu maailmameister. Kõik tema neli poega valavad verd, higi ja pisaraid, et despootlikule isale meele järele olla ning ihaldatud tiitel kodurantšosse tuua. Vanima venna Kevini (Zac Efron) peal on ootused ja soorituspinge. Karismaatiline David (Harris Dickinson) on show-mees ja...Näita rohkem

“Raudne küünis” on ühe musklisse pumbatud Texase perekonna Ameerika unelma poole püüdlemise lugu 1980. aastatel.

Fritz Von Erich (Holt McCallany) on nõudlik ja karm perepea ning kurikuulsa “raudse küünise” valuvõtte autor, kes on pühendanud oma elu sellele, et tema katuse all treeniks järgmine wrestlingu raskekaalu maailmameister. Kõik tema neli poega valavad verd, higi ja pisaraid, et despootlikule isale meele järele olla ning ihaldatud tiitel kodurantšosse tuua. Vanima venna Kevini (Zac Efron) peal on ootused ja soorituspinge. Karismaatiline David (Harris Dickinson) on show-mees ja loomupärane meelelahutaja. Olümpialootus Kerry (Jeremy Allen White) on täielik uljaspea. Pesamuna Mike (Stanley Simons) on andekas rokkar, kes ei julge oma isale pettumust valmistada. Nad kõik elavad ja hingavad maskuliinse eneseteostuse nimel, kus pole muud võimalust kui olla kõige kiirem, kõige sitkem, kõige tugevam ja kõige edukam. Paraku on elul Von Erichite perega teised plaanid...

Psühholoogiliste põnevike meistri Sean Durkini (“Pesa” 2020, “Martha Marcy May Marlene” 2011) lavastatud ja kirjutatud uus mängufilm “Raudne küünis” on autentne vaade Ameerika popkultuuri ühe nurgakivi ehk wrestlingu ajalukku, kus Von Erichite perekonnal on olnud ikooniline roll.

Ülimalt realistlike võitlusstseenide ja ajastutruu õhustikuga filmi operaator on ungarlane Mátyás Erdély (“Pesa” 2020, “Sauli poeg” 2015).

Peaosas Zac Efron (“Maailma suurim showmees” 2017) ja tema kõrval kandvates rollides Jeremy Allen White (komöödiasari “The Bear” 2022-...), Harris Dickinson (“Kurbuse kolmnurk” 2022), Holt McCallany (Netflixi sari “Mindhunter” 2017-2019), Maura Tierney (draamasari “Kiirabihaigla” 1999-2009), Lily James (“Tuhkatriinu” 2015) ja uustulnuk Stanley Simons. Film on toodetud Suurbritannia-USAtootmisfirmade Access Entertainment ja BBC Films koostöös ning levi- ja tootmisstuudio A24 toetusel.

Näita vähem
Mis on eriprogramm “Värske reede”?

Igal nädalal uusimad filmid esimest korda kinokavas!

Linastused

No screenings at the moment

futureimage

Filmid samast sarjast

järgmine 19.04.2024 Lupin III: Cagliostro loss
järgmine 19.04.2024 Kimäär
Europa Cinemas
Eesti Kultuurkapital
Ellington
Põhjala
Ellington
DHL
Eesti Filmi Instituut
Limegrow