menuimage Must Käsi
#Toidufilmide festival 2024
Toidufilmide festival 2024: Rioja, tuhande veini maa

Documentary

Kestus 1h 36m

Riik Hispaania

Režissöör José Luis López-Linares

Osatäitjad Javier Arizcuren, Tim Atkin, Andrés Conde

Keel Hispaania

Subtiitrid inglise

Levitaja FOOD FILM FESTIVAL MTÜ

Tuntud veinipiirkonna - Rioja -  fookusesse seadnud dokumentaalfilm paljastab kogu väärtusahela sellega seotud inimlike lugude kaudu. Miks ja millal just see piirkond esile kerkis ja mis saab uutest põlvkondadest? Kuidas väiketootjad saavad hakkama suurtootjate kõrval? 
Põhjalik film loob silla territooriumi, pinnase eripära, tarkuse, traditsioonide, päritolu ja tuleviku vahel. Kütkestav pildikeel ja kohalike lood proovivad anda vastuseid, mis on Rioja vein ja mis teeb selle nii eriliseks.

Mis on eriprogramm “Toidufilmide festival 2024”?

Toidufilmide festival on Põhja -ja Baltimaades ainulaadne filmifestival, mille edukas debüüt toimus 2019. aasta kevadel. Kvaliteetsed ja uued dokumentaalfilmid toovad kinopublikuni nii kulinaarsete geeniuste tegemised, tipprestoranide lood, valdkonna innovatsiooni, ausad toorained, kestlikkuse olulisuse, inspireerivad tegijad ja tegemised ning ka kitsaskohad ja raskused. 

Festival viib kinopubliku rännakule paikadesse, tipprestoranide tagaruumidesse ja inspireerivate inimeste hingesoppidesse, kuhu muul viisil ei olekski võimalik pääseda. 

Toidufilmide festivali missiooniks on inspireerida, innustada, teadvustada ning toetada oma tegevusega nii valdkonnapõhist dokumentalistikat kui ka kohalikke tegijaid ja toidukultuuri laiemalt. 

Linastused

No screenings at the moment

futureimage
Europa Cinemas
Eesti Kultuurkapital
Ellington
Põhjala
Ellington
DHL
Eesti Filmi Instituut
Limegrow