Seenioride sõbraseanss: Rändlinnud

Filmi„ Mao embus“ loojatena suure tuntuse saavutanud Cristina Gallego ja Ciro Guerra järjekordse filmi käivitavaks jõuks on taaskord südamevalu põlisrahva saatuse pärast. Seekord on nad mustvalge pildikeele asemel valinud kõnelemiseks värvid, millel kõrbene maastikutaust erksalt särad laseb. Film on jaotatud nn viieks lauluks aastatest 1968–1980 Guajira piirkonnas Colombia põhjaosas, mis on isikupärast keelt ja kultuuri kandva vajuu rahva kodu. Loo keskseks tegelaseks on Rapayet – mees väärikast, aga vaesunud suguvõsast . Ta tõstab oma prestiiži, tehes edukalt äri alijunadega (vajuu keeles „see, kes lõhub“, viidates kõikidele hõimuvälistele, eriti Euroopa päritolu inimestele). Esimestest vahendatud marihuaanakottidest saavad aegamisi autokoormatäied ning võrkkiikedega tolmused hütid muunduvad uhkete basseinidega valgeteks villadeks. Suur raha toob aga ka klannidevahelised pinged. Esivanemate jõul on seni edukalt võideldud nii piraatide, inglaste kui ka hispaanlastega, säilitades kontrolli oma maa üle, mis nüüd selles vennatapusõjas ähvardab kaduda, viies endaga unenägude usaldamise, rituaalsed tantsud ja rahvapärimuse loomuliku ilu. Vajuude maailmapildis on näiteks täiesti selge, et kaitsvad hinged tulevad ja lähevad ning vahelduvad kurjadega. Aga nagu ikka, on tegelikult ainult inimese enda õige või vale käitumine see, mis vastava tagajärje tekitab ja raskesti hoitava tasakaalu paigast lööb.

 

Filmi juhatab sisse Aruelia Aasa.

Seanssidel pakutakse kino poolt kohvi, teed ja küpsiseid. Enne igat seanssi toimub loos, kus loositakse välja kinkepileteid kinno Sõprus.


SÕBRALIK HIND SEENIORIDELE 3€!

Eriprogrammi Seenioride sõbraseanss kirjeldus

Päevane mõnus meelelahutus vanemale põlvkonnale. Seenioride sõbraseanss on mõeldud eakamale publikule, kes armastab kinos käia päeval ning seda teha heas seltskonnas tassi kohvi ja mõnusate suupistetega. Loomulikult on sel linastusel soodsam piletihind ja erinevalt teistest tavaseanssidest alati keegi, kes filmi sisse juhatab. Mängulises mõttes toimub enne igat seanssi loos, kus loositakse välja kinkepileteid järgmistele filmidele.

Varasemalt Seenioride sõbraseanss sarjas linastunud filmid

Seenioride sõbraseans: Downton Abbey

23.09.2019

Seenioride sõbraseanss: Kohtunik

09.09.2019

Seenioride sõbraseanss: Valu ja hiilgus

17.06.2019

Seenioride sõbraseanss: Humorist

03.06.2019
  •  
  • 1 / 15