menuimage Must Käsi
#Area 24
Area 24: Suur hai

Adventure Mystery thriller

Kestus 1h 39m

Riik United States

Režissöör Tommy Wiseau

Osatäitjad Isaiah LaBorde, Tommy Wiseau, Erica Mary Gillheeney

Keel English

Linastus kuulub Area 24 eriprogrammi. Kohal on ka „Toa“ üks põhistaare, Wiseau sõber Greg Sestero, kes vestleb filmikriitik Tristan Priimäega filmi tagamaadest.

Kes või mis inspireeris teid „Suure hai“ tegemisel?
Tommy Wiseau: „Mina ise ja Shakespeare“

Pärast „Toa“ meeletut kultusedu suure filmikunsti äärealadel, filmiklubides ja friigifestivalidel on maestro Tommy Wiseau saanud valmis uue mängufilmiga „Suur hai“. Nagu ikka, on Wiseau puhul võimatu aru saada, kas tegemist on kroonilise reaalsushäirega egomaniakiga või lihtsalt sajandi trolliga, kes v...Näita rohkem

Linastus kuulub Area 24 eriprogrammi. Kohal on ka „Toa“ üks põhistaare, Wiseau sõber Greg Sestero, kes vestleb filmikriitik Tristan Priimäega filmi tagamaadest.

Kes või mis inspireeris teid „Suure hai“ tegemisel?
Tommy Wiseau: „Mina ise ja Shakespeare“

Pärast „Toa“ meeletut kultusedu suure filmikunsti äärealadel, filmiklubides ja friigifestivalidel on maestro Tommy Wiseau saanud valmis uue mängufilmiga „Suur hai“. Nagu ikka, on Wiseau puhul võimatu aru saada, kas tegemist on kroonilise reaalsushäirega egomaniakiga või lihtsalt sajandi trolliga, kes veab kõiki ninapidi.

„Suur hai“ läheb julgelt ja pea püsti sinna, kus... on juba kõik varem käinud. Kolmel tuletõrjujal tuleb New Orleansi linn päästa hiidhai rünnaku eest.   

„Suur hai“ on film, mida pole veel näinud peaaegu mitte keegi. 2019. aastal ilmus filmist treiler, aga asjaga rohkem kursis inimesed kinnitavad, et filmiga ei kattu seal mitte ükski kaader. „Suurt haid“ on Wiseau ise lubanud näidata vaid neil kinodel maailmas, kes on viimase aasta jooksul näidanud vähemalt kolm korda tema „Tuba“. Filmi linastuse kohustuse enda peale võtnud kinodel tuleb ka teiste filmide ette näidata „Suure hai“ treilerit ja filmida rahva reaktsiooni sellele. Iga nädal.

„Suur hai“ on südamega tehtud koletisefilm, millel on olemas kõik meile armsad ja tuttavad Tommy Wiseau iseloomujooned. Seda filmi juba iga päev ei näe ja kindel on see, et ühisest kinokogemusest võib kujuneda tõeline elamus.

Näita vähem
Mis on eriprogramm “Area 24”?

Area 24 on uus Tristan Priimäe kultusfilmide üritussari, mille eesmärgiks on kord kuus pakkuda erilinastusi filmidele, mis tegutsevad kokkuleppelise hea maitse piiridest väljaspool või on sellega kuidagi nihkes või vastuolus. Area 24 vihmavarju alla mahuvad nii kämp ja trash kui ka novaatorlik ja laias laastus seni tundmatu filmiklassika. 

Näitame filme, mis on meie arvates (pop)kultuuriliselt olulistelt tegelastelt, või töid, millel on mingi lugu või tähendus, mis need eriliseks muudab. Nimi on sõnamäng legendaarsest Area 51 sõjaväekompleksist Ameerikas, Nevada kõrbes, kus hoitakse laiale levinud väidete põhjal ka taevast allakukkunud tulnukaid. Ehk siis viide kõigele müstilisele ja salapärasele, mis meie fantaasiat ergutab seiklema tavarutiinist väljaspool. 

Linastused

No screenings at the moment

futureimage
Europa Cinemas
Eesti Kultuurkapital
Ellington
Põhjala
Ellington
DHL
Eesti Filmi Instituut
Limegrow