Tabloid

Suurbritannias tekitas 1977. aastal palju kõmu kurioosne lugu ameerika modellist Joyce McKinney’st, kes väidetavalt röövis ja vägistas mormooni misjonäri Kirk Andersoni. Enda sõnutsi äärmiselt intelligentne (IQ 168) ning ligi 40 aastat hiljem endiselt sama kaunis Joyce McKinney ise meenutab juhtumit kui õilist armulugu, milles südikas printsess tõttas üle ookeani päästma ajupestud ja röövitud printsi. „Tabloid“ on intrigeeriv aga mitmes mõttes, kuna pentsiku loo tagamaade avamisest enam on see kriitiline kommentaar kollase ajakirjanduse toimemehhanismidest, mille sensatsioonijanust tingitud alatud võtted kipuvad ületama igasuguseid eetilisi ja ka seaduslikke piire.

Seejuures ei ole aga Oscari-võitjast režissöör ka ise päris puhas poiss – McKinney andis ta kohtusse, väites, et Morris on teda petnud ning filmis faktidena esitatud väited on fabritseeritud luul. See ei ole muide esimene kord, kui Morrisoni dokumentaali keskne isik režissööri kohtusse on kaevanud – sama tegi ka „Peenikese sinise joone“ peategelane Randall Adams, kellele ei piisanud, et nimetatud film surmanuhtlust oodanud vangi karistuse tühistas.

 

Filmi toob kohale DHL.

Eriprogrammi Dokiõhtu kirjeldus

Päris elu! Päris kinos!
Dokiõhtu filmisari keskendub autoridokumentaalile. Vaatajani tuuakse programmi raames uuemad ja auhinnatumad dokumentaalfilmid ning ka unikaalsemad filmipärlid laiast maailmast. Dokiõhtu seanss toimub üks kord kuus. Filmid linastuvad kas inglise keeles või ingliskeelsete subtiitritega.

Järgmised filmid Dokiõhtu sarjas

DOKIÕHTU #62: OTSIDES EVAT

01.10.2020
00:00

Varasemalt Dokiõhtu sarjas linastunud filmid

Dokiõhtu #61: Meemaa

09.03.2020

Dokiõhtu #60: ROMANTILINE KOMÖÖDIA

10.02.2020

Dokiõhtu #59: Lahe papa: R. Stevie Moore’i teine noorus

13.01.2020

Dokiõhtu #58: Kuhu inimene tagasi tuleb

09.12.2019
  •  
  • 1 / 15