Cinema Dentata #1: MÜRK HALDJATELE

"Cinema Dentata" on Sõpruse uus igakuine žanrifilmi linastuste sari, mis toob publikuni rahvusvaheliselt kirju programmi Eestis varem linastumata märgilistest teostest. Filmide valiku juures on määravaks võimalus tutvustada ühe žanri mitmekülgsust ja pakkuda sisukat alternatiivi laiavoolu kinolevis linastuvatele pelgalt meelelahutuslikele õudusfilmidele.

 

10-aastane Verónica on orb, kes elab koos poolpimeda vanaema ja sadistlikke unejutte vestva lapsehoidjaga. Talle satub pinginaabriks rikkast perest pärit häbelik Flavia, kes jääb uskuma, et Verónica on tegelikult vastik vana nõid. Osavalt manipuleerides saab vastuvõtlikust Flaviast Verónica jõuetu käsilane halvaendelises võimumängus, milles süütu lapsik õelus kannab tegevust.

Laste silmade läbi jutustatud traagiline lugu oli mehhiklase Carlos Enrique Taboada (1929-1997) viimane mängufilm. Väljaspool Mehhikot vähetuntud Taboada lavastas enne ,,Mürki haldjatele" mitu väikse-eelarvelist kummitusfilmi, mis mõjuvad väga originaalsetena laiemalt tolle ajastu Mehhiko õuduskinona tuntud maskiga maadlejatest ja asteekmuumiatest kubisevate veidruste kõrval. Vaata: "Hasta el viento tiene miedo" (1968), "El libro de piedra" (1969), "Más negro que la noche" (1975).

Ana Patricia Rojo, kes mängib filmis Verónicat, on rääkinud Eesti televiisorites Jaan Vahari häälega seriaalis "Esmeralda". Filmi monteeris teenekas Carlos Savage (1919-2000), kes töötas muuhulgas paljude Luis Buñuel'i filmide peal (näiteks "Los olvidados" (1950), "El Ángel Exterminador" (1962)).

 

35-millimeetrine filmikoopia tuleb Sõprusesse Mehhiko Filmi Instituudist.
 

Eriprogrammi Cinema Dentata kirjeldus

Nii õudne, et toob kananaha ihule!
Cinema Dentata on õuduskino žanrifilmi linastuste sari, mis toob publikuni rahvusvaheliselt kirju programmi Eestis varem linastumata märgilistest teostest. Filmide valiku juures on määravaks võimalus tutvustada ühe žanri mitmekülgsust ja pakkuda sisukat alternatiivi rohkem levinud meelelahutuslikele õudusfilmidele. Filmid linastuvad originaalkeeles, eestikeelsete subtiitritega. Sarja kureerib Allan Appelberg. Cinema Dentata toimub üks kord kuus.

Varasemalt Cinema Dentata sarjas linastunud filmid

Cinema Dentata #12: Kägistaja vs Kägistaja

25.08.2018

Cinema Dentata #11: Peegeldav ihu

28.07.2018

Cinema Dentata #10: Ämblik

16.06.2018

Cinema Dentata #9: Õuduste ekspress

26.05.2018
  •  
  • 1 / 3