CINEMA DENTATA #3: ÄRA PIINA PARDIPOEGA

Keegi tapab Itaalia kiirtee-äärses kolkas noori poisse. Kahtlaseid tegelasi on palju: tagakiusatud külaidioot, langetõbine voodoonõid, kohaliku rikkuri seksikas narkomaanikahtlusega tütar. Juhtumeid saabub Roomast uurima ajakirjanik, kes kohalike kasvava hüsteeria ja seda toitva meediatsirkuse keskel mõrtsukat selgitama asub.

Lucio Fulci (1927-1996) ussitavate nägudega zombifilme näidati mõned aastad tagasi HÕFF-il. "Ära piina pardipoega" rullub aga maises giallo-žanris ja lajatab teravaid kriitikanooli nii politsei saamatuse kui kiriku voorusemantra suunal. Aeglase kulgemisega vägivaldne mõrvamüsteerium vihastas omal ajal kirikut ega leidnud laia kinolevi. Fulci on seda filmi tagantjärele enda õnnestunuimaks nimetanud.

Peaosades on Brasiiliast pärit Florinda Bolkan, Saksamaalt pärit Barbara Bouchet ja Kuubalt pärit Tomas Milian (1933-2017). Muusika kirjutas Riz Ortolani (1926-2014), üks Itaalia suurtest filmiheliloojatest.

Film on alla 16-aastastele keelatud!

 

"Cinema Dentata" on Sõpruse igakuine õudusfilmide linastuste sari.

Filmi toob kohale DHL.

Eriprogrammi Cinema Dentata kirjeldus

Nii õudne, et toob kananaha ihule!
Cinema Dentata on õuduskino žanrifilmi linastuste sari, mis toob publikuni rahvusvaheliselt kirju programmi Eestis varem linastumata märgilistest teostest. Filmide valiku juures on määravaks võimalus tutvustada ühe žanri mitmekülgsust ja pakkuda sisukat alternatiivi rohkem levinud meelelahutuslikele õudusfilmidele. Filmid linastuvad originaalkeeles, eestikeelsete subtiitritega. Sarja kureerib Allan Appelberg. Cinema Dentata toimub üks kord kuus.

Varasemalt Cinema Dentata sarjas linastunud filmid

Cinema Dentata #12: Kägistaja vs Kägistaja

25.08.2018

Cinema Dentata #11: Peegeldav ihu

28.07.2018

Cinema Dentata #10: Ämblik

16.06.2018

Cinema Dentata #9: Õuduste ekspress

26.05.2018
  •  
  • 1 / 3