Fotografiska filmiõhtu: Maa sool

Wendersi 2014. aastal valminud ja parima dokumentaalfilmi Oscarile nomineeritud suurejooneline “Maa sool” lummab nii pildi kui looga.

Maailmakuulus brasiilia fotograaf Sebastião Salgado on reisinud 40 aastat läbi erinevate mandrite ja talletanud oma tundliku kaameraga Lõuna-Ameerika põlisrahvaid, sõjakolletes toimuvaid õudusi, pagulaslaagrites valitsevat nälga ja lootusetust ning rumala poliitika tagajärjel tekkinud katastroofe. Alati on Salgado intiimne kaamerasilm jäänud ausaks ja inimlikuks ning meel klaariks.

Salgado vapustavad fotokaadrid suurel kinoekraanil koos sinna kõrvale jutustatud lugudega jäävad kummituslikult meeltesse ja pakuvad mõtlemisainet pikaks ajaks.

Fotografiskal on hea meel tuua koostöös kinoga Sõprus publikuni see imeline film, et pakkuda lisaks Salgado fotokunstile võimalust veelgi enam tema loomingule pilku heita ja teda lähemalt tundma saada. Veel viimased nädalad (kuni 25.10) on Fotografiskas avatud Sebastiao Salgado näitus "Kuld", mis toob külastajateni ikoonilised fotod, mis on pildistatud 1986. aastal Brasiilias Serra Pelada kullakaevanduses.

Filmile eelneb sissejuhatus.