FREEDOM FRIES: Kaklusklubi

Kui täna peetakse David Fincheri 20 aasta tagust 'Kaklusklubi' vaat et üheks kõigi aegade üheks parimaks filmiks ja Hollywoodi klassikaks, siis filmi ilmumise ajal sai see paljude kriitikute poolt põrmustatud, nimetades seda vastutustundetuks filmiks, ning kassaedu mõttes oli teos totaalne läbikukkumine.

Sa ei ole oma töökoht. Sa ei ole oma pangaarve. Sa ei ole oma rahakoti sisu. Sa ei ole oma ülikond. See on su elu ja see lõpeb minutihaaval. Kõigepealt ei saa sa magada, järgmisel hetkel leiad end püstolitoru suhu pistetud. Järgmiseks kohtad Tyler Durdenit. Tyler ütleb, et asjad, mida sa omad, saavad lõpuks hoopis sinu omanikuks. Alles siis, kui sa oled kõigest ilma jäänud, oled vaba tegema ükskõik mida. Kaklusklubi esindab just sellist vabadust. Kaklusklubi esimene reegel: Kaklusklubist ei räägita. Kaklusklubi teine reegel: Kaklusklubist ei räägita…

Kultusfilmi staatusesse tõusnud “Kaklusklubi” viskab teravaid kriitikanooli tarbimisühiskonna pihta ning otsib sügavust noorte meeste elus, kelle isad on hüljanud, aga kelle töö ei suuda hinges laiutavat tühjust täita. Kuidas tunda end elusana maailmas, kus ainsaks inimsoojuse allikaks on erinevad tugigrupid? Nimetu peategelase ja tema anarhistlike ideedega sõbra Tyler Durdeni jaoks peitub vastus põrandaalustes kaklusklubides, kus kohtutakse ootamatu teraapia vormis. Chuck Palahniuki romaanil põhinev linateos uurib võimalust ühiskonda raputada või lausa laiali lammutada.

Eriprogrammi Freedom Fries kirjeldus

Ameerika Kultusfilmide Festival FREEDOM FRIES on pühendunud alternatiivse ja eksperimentaalse kino näitamisele. Juba seitsmendat korda lisab festival vürtsi Eesti kinomaastikule. Kvaliteetne kino kui aaretelaegas, kust võib leida läbi aegade kõige huvitavamaid, imelikumaid ja harukordsemaid linateosed.

Piletid FREEDOM FRIES festivali seanssidele on 7€ ning müügil Kinos Sõpruse kodulehel ja kino kassas.

Kõik filmid linastuvad originaalkeeles.

 
 

 

 

Varasemalt Freedom Fries sarjas linastunud filmid

FREEDOM FRIES: KAKLUSKLUBI

07.03.2021

FREEDOM FRIES: Repo Man

06.03.2021

FREEDOM FRIES: Gloria

05.03.2021

FREEDOM FRIES: GLORIA

05.03.2021
  •  
  • 1 / 4