menuimage Must Käsi
#Öst-West Fest 2021
Öst-West: Kodus võõraste seas

östern

Kestus 1h 37m

Riik Venemaa

Režissöör Nikita Mikhalkov

Osatäitjad Yuriy Bogatyryov, Anatoliy Solonitsyn, Sergey Shakurov

Keel Vene

Subtiitrid Inglise, Eesti

Nõukogude filmikunsti üks vaieldamatuid pärleid – sama mänguline ja julge, kui “Bonnie and Clyde”. Kujuta ette masendavat Godard-i. Üheks peaosalisteks on Tarkovski filmidest tuntud Anatoli Solonitsõn. Tegevus keerleb Venemaa kodusõja järgsel ajal maalilistel steppidel kullavarguse ümber ning sisaldab isegi õrna ühiskondlikku kriitikat, näidates endisi soldateid vaevlemas igavuse käes, nüüd kus pole enam vaenlasi, kellega sõdida.

Mis on eriprogramm “Öst-West Fest 2021”?

Külm sõda. Gigandid USA ja Nõukogude Liit katsuvad rammu varisõdades, Hruštšov laamendab kingaga ÜRO peakontoris ning raudse eesriidega lahutatud kinolinadel võitlevad kauboid ning indiaanlased igavestel ideoloogilistel preeriatel ja steppidel. Maa rapub, sadulad leegitsevad – ei ühtki rahupiipu, isegi mitte päikeseloojangut mille suunas ratsutada.

„Öst-West Fest” programm võtab luubi alla vesterni ja österni filmid ning paneb kaks raudse eesriidega eraldatud filmižanri omavahel dialoogi, kõrvutades klassikalist western-i tema paroodiaga, indiaanlastega filme kummalgi pool ideoloogiat ning viimaks revisionistlikke filme Ühendriikidest ja Nõukougude Liidust. 

Linastused

No screenings at the moment

futureimage
Europa Cinemas
Eesti Kultuurkapital
Loov Euroopa
Põhjala
Ellington
DHL
Eesti Filmi Instituut
Eesti Ekspress
Limegrow