menuimage Must Käsi
#Öst-West Fest 2021
Öst-West: The Searchers

vestern

Kestus 1h 59m

Riik Ameerika Ühendriigid

Režissöör John Ford

Osatäitjad John Wayne, Jeffrey Hunter, Vera Miles

Keel Inglise

"Otsijad"

Comanche indiaanlased on röövinud Ameerika kodusõja veterani Ethan-i vennatütre ja ainus asi, mida Ethan vihkab rohkem kui Comanche indiaanlasi, on kommunistid. Neist pole ta muidugi veel isegi kuulnud, seega indiaanlased eriti muretsema ei pea. Selles klassikalises vesterniis ruulivad Metsiku Lääne imeline loodus, kauboid ja indiaanlased ning kõige-kõigem ameerika alfaisane John Wayne.

Mis on eriprogramm “Öst-West Fest 2021”?

Külm sõda. Gigandid USA ja Nõukogude Liit katsuvad rammu varisõdades, Hruštšov laamendab kingaga ÜRO peakontoris ning raudse eesriidega lahutatud kinolinadel võitlevad kauboid ning indiaanlased igavestel ideoloogilistel preeriatel ja steppidel. Maa rapub, sadulad leegitsevad – ei ühtki rahupiipu, isegi mitte päikeseloojangut mille suunas ratsutada.

„Öst-West Fest” programm võtab luubi alla vesterni ja österni filmid ning paneb kaks raudse eesriidega eraldatud filmižanri omavahel dialoogi, kõrvutades klassikalist western-i tema paroodiaga, indiaanlastega filme kummalgi pool ideoloogiat ning viimaks revisionistlikke filme Ühendriikidest ja Nõukougude Liidust. 

Linastused

No screenings at the moment

futureimage
Europa Cinemas
Eesti Kultuurkapital
Loov Euroopa
Põhjala
Ellington
DHL
Eesti Filmi Instituut
Eesti Ekspress
Limegrow