menuimage Must Käsi
Püha Sõprus: Caddyshack

komöödia sport

Kestus 1h 38m

Riik USA

Režissöör Harold Ramis

Keel inglise

Subtiitrid eesti

“No ja siis? Parem tantsime!”

“Caddyshack” on Ameerika komöödiaklassika, mille tegevus toimub ekslusiivse golfiklubi perfektselt niidetud murul ja rikkuritest kubisevates kokteilibaarides. Ambitsioonikas noor golfipoiss Danny Noonan (Michael O’Keefe) veedab suve golfiklubis, et ülikooli jaoks raha teenida ning tulemuseks on kultuslik film, mida on nimetatud nii golfifilmide “Rocky’ks” kui kõige naljakamaks spordifilmiks läbi aegade. Ent tegu pole ainult meelelahutusega tugitoolisportlastele, vaid tõelise Ameerika 20. sajandi teise poole koomikute raskekahurväe kokkutulekuga. ...Näita rohkem

“No ja siis? Parem tantsime!”

“Caddyshack” on Ameerika komöödiaklassika, mille tegevus toimub ekslusiivse golfiklubi perfektselt niidetud murul ja rikkuritest kubisevates kokteilibaarides. Ambitsioonikas noor golfipoiss Danny Noonan (Michael O’Keefe) veedab suve golfiklubis, et ülikooli jaoks raha teenida ning tulemuseks on kultuslik film, mida on nimetatud nii golfifilmide “Rocky’ks” kui kõige naljakamaks spordifilmiks läbi aegade. Ent tegu pole ainult meelelahutusega tugitoolisportlastele, vaid tõelise Ameerika 20. sajandi teise poole koomikute raskekahurväe kokkutulekuga. See on esimene ja ainus film, kus löövad koos kaasa Bill Murray ja Chevy Chase ning siit algas ka Harold Ramise karjäär filmirežissöörina (pärast seda tuli nt “Lõputu küünlapäev”).

Filmi stsenaariumi kirjutas Bill Murray vend Brian Doyle-Murray ja see põhineb vendade ja Harold Ramise ühistel mälestustel suvedest, mis veedeti golfiväljakutel taskuraha teenides. “Caddyshack” oli Bill Murray esimesi kassahitte, mis pani suuresti aluse tema karjäärile ning tema roll filmis on sedavõrd oluline, et näiteks Taanis lõigati film kinolevis 20 minuti võrra lühemaks puhtalt selle pärast, et Murray tegelase huumor paremini esile tõuseks.

Näita vähem

Linastused

No screenings at the moment

futureimage
Europa Cinemas
Eesti Kultuurkapital
Ellington
Põhjala
Ellington
DHL
Eesti Filmi Instituut
Limegrow