menuimage Must Käsi
Püha Sõprus: Snake in the Eagle's Shadow

põnevik komöödia

Kestus 1h 30m

Riik Hong Kong

Režissöör Woo-Ping Yuen

Osatäitjad Jackie Chan, Siu-Tin Yuen, Jang-Lee Hwang

Keel kantoni

Subtiitrid eesti

“Jeesuse nimel, lõpetage kaklemine!”

Jackie Chan kehastab Chien Fu’d, häbelikku orbu, kes kannatab koolikiusu all, kuni ta kohtub meistriga, kes õpetab teda kung fu olemust tundma, enesekindlust kasvatama ja enda eest seisma. “Madu kotka varjus” süžee meenutab mõneti peaosalise enda näitleja ja võitleja arengulugu ning tegemist on mitmes mõttes täiesti legendaarse filmiga. Siit algas Jackie Chani koomilise võitleja karjäär ja tema esimene hüpe kadunud Bruce Lee varjust kaugemale. See oli Yuen Woo-pingi režissööridebüüt, mehe, kelle teeneks on filmide nagu “Matrix”, “Kill Bill” või...Näita rohkem

“Jeesuse nimel, lõpetage kaklemine!”

Jackie Chan kehastab Chien Fu’d, häbelikku orbu, kes kannatab koolikiusu all, kuni ta kohtub meistriga, kes õpetab teda kung fu olemust tundma, enesekindlust kasvatama ja enda eest seisma. “Madu kotka varjus” süžee meenutab mõneti peaosalise enda näitleja ja võitleja arengulugu ning tegemist on mitmes mõttes täiesti legendaarse filmiga. Siit algas Jackie Chani koomilise võitleja karjäär ja tema esimene hüpe kadunud Bruce Lee varjust kaugemale. See oli Yuen Woo-pingi režissööridebüüt, mehe, kelle teeneks on filmide nagu “Matrix”, “Kill Bill” või “Tiiger ja draakon” ülimalt sujuva ja meeldejääva võitluskoreograafia loomine. Ning Yuen Siu-tini (kes on ka režissööri isa) kehastatud seiklev kerjusest kung fu meister sai 1970. aastate lõpu ja 1980. aastate kaklusfilmide žanri lahutamatuks osaks.

Lisaks eelmainitud filmiajalooliselt tähenduslikele kildudele suudab “Madu kotka varjus” väga huvitavalt kasutada Jean-Michel Jarre muusikat ning rabada vaatajat mõningate videoesseistide (Every Frame a Painting) arvates filmiajaloo parima surmastseeniga. See on film, mis ei võta end liiga tõsiselt ja mida vaadates on võimalik lõpuks selgeks saada kassiküüniste ja maorusika võitlusstiilide eripärad. 

Näita vähem

Linastused

No screenings at the moment

futureimage
Europa Cinemas
Eesti Kultuurkapital
Ellington
Põhjala
Ellington
DHL
Eesti Filmi Instituut
Limegrow