menuimage Must Käsi
Püha Sõprus: Tõlkes kaduma läinud

komöödia draama

Kestus 1h 42m

Riik USA, Jaapan

Režissöör Sofia Coppola

Keel inglise

Subtiitrid eesti

“Milline neist burgundiapunane on?”

Bob Harris (Bill Murray) on filmitäht, kes on tulnud Tokyosse suure palganumbri eest viskireklaami tegema. Charlotte (Scarlett Johansson) on värskelt abiellunud noor naine, kes tuli oma fotograafist mehega tööreisile kaasa. Mõlemad peatuvad Tokyo Park Hyatti hotellis, nad on reisiväsimusest unetud ja tunnevad end üksikuna ja maailmast arusaamatult lahti ühendatuna. “Tõlkes kaduma läinud” on Sofia Coppola suurepärane, soe ja melanhoolne romantiline komöödia oma koha otsimisest elus, hea reisikaaslase olulisusest ja tundest, kus kõik on justkui hä...Näita rohkem

“Milline neist burgundiapunane on?”

Bob Harris (Bill Murray) on filmitäht, kes on tulnud Tokyosse suure palganumbri eest viskireklaami tegema. Charlotte (Scarlett Johansson) on värskelt abiellunud noor naine, kes tuli oma fotograafist mehega tööreisile kaasa. Mõlemad peatuvad Tokyo Park Hyatti hotellis, nad on reisiväsimusest unetud ja tunnevad end üksikuna ja maailmast arusaamatult lahti ühendatuna. “Tõlkes kaduma läinud” on Sofia Coppola suurepärane, soe ja melanhoolne romantiline komöödia oma koha otsimisest elus, hea reisikaaslase olulisusest ja tundest, kus kõik on justkui hästi, aga samal ajal ka täiesti nihkes ja vormist väljas. See on lugu kahest inimesest, kes on oma eluga pealtnäha eri etappides, kuid tunnetuslikult täpselt samasuguses ummikus. Jagatud teadmatus ühendab Bobi ja Charlotte’i ning nende vahel tekib kütkestav sõprus, mida on tänu Sofia Coppola meisterlikule lavastajatööle, stsenaariumile ja väga hästi valitud heliribale puhas nauding kinolinal kogeda. 

“Tõlkes kaduma läinud” oli Sofia Coppola teine täispikk mängufilm pärast 1999. aasta “Süütuid enesetappe”. See on tehtud tagasihoidliku eelarvega Tokyo tänavatel ja tõi peaosalisele Bill Murray’le tema karjääri seni ainsa Oscari nominatsiooni. Film oli ka 17-aastase Scarlett Johanssoni läbimurderolliks Hollywoodis. “Tõlkes kaduma läinud” esindab ilmselt Coppola parimat palet filmitegijana, sest filmis sulanduvad pea ideaalselt kokku tema võime pildiga lugu jutustada, värvidega sügavust tekitada, rollidesse ideaalselt sobivaid näitlejaid valida ning muusikat just kõige õigemate ja meeldejäävamate kohtade peal kasutada. See film on tõeline Ameerika indie-kino ime, mis on täpselt Bill Murray ja Scarlett Johanssoni talenti silmas pidades kirjutatud, lavastatud ja kokku lõigatud. Ajatu meistriteos, mis on aina absurdsemaid mõõtmeid võtvas kaasajas ka igati ajakohane vaatamine. 

Näita vähem

Linastused

No screenings at the moment

futureimage
Europa Cinemas
Eesti Kultuurkapital
Ellington
Põhjala
Ellington
DHL
Eesti Filmi Instituut
Limegrow