menuimage Must Käsi
#Vaimse tervise filmiõhtud 2022
Vaimse tervise filmiõhtu 2022: Autoportree

dokumentaal

Kestus 1h 20m

Riik Norra

Režissöör Katja Høgset, Margreth Olin, Espen Wallin

Keel norra

Subtiitrid inglise

Kurb-ilus lugu tüdrukust, kes ei tahtnud suureks saada.

Lene Marie Fossen oli 10-aastane, kui ta otsustas, et peatab aja. Ta hakkas üha vähem sööma. See aitas ängi, kurbuse ja valu vastu – ta vihkas ennast. Aga tõi kaasa ka haigestumise anoreksiasse, millega Lene Marie võitles kokku üle 20 aasta. Piinav haigus närvutas tema keha ja mõtted. Kuni ta avastas fotograafia – see hoidis teda elu küljes kinni. Ka fotograafiaga sai peatada aega. Oma hääbumise jäädvustas Lene Marie väga erilistel piltidel, mida on nüüdseks eksponeeritud mitmel pool maailmas. „Ma tahan, et mind mäletataks fo...Näita rohkem

Kurb-ilus lugu tüdrukust, kes ei tahtnud suureks saada.

Lene Marie Fossen oli 10-aastane, kui ta otsustas, et peatab aja. Ta hakkas üha vähem sööma. See aitas ängi, kurbuse ja valu vastu – ta vihkas ennast. Aga tõi kaasa ka haigestumise anoreksiasse, millega Lene Marie võitles kokku üle 20 aasta. Piinav haigus närvutas tema keha ja mõtted. Kuni ta avastas fotograafia – see hoidis teda elu küljes kinni. Ka fotograafiaga sai peatada aega. Oma hääbumise jäädvustas Lene Marie väga erilistel piltidel, mida on nüüdseks eksponeeritud mitmel pool maailmas. „Ma tahan, et mind mäletataks fotograafi, mitte anorektikuna,“ sõnas ta ise.

Šokeeriv, aus ja ühtaegu väga ilus film kunsti võimest rahustada vaevatud meelt ning süstida lootust – anda oma elule tagasi mõte. Linateos on võitnud mitu publiku ja kriitikute auhinda rahvusvahelistelt festivalidelt ning võitis ühtlasi aasta parima Norra dokumentaalfilmi preemia.

Näita vähem
Mis on eriprogramm “Vaimse tervise filmiõhtud 2022”?

Oktoober on rahvusvaheline vaimse tervise kuu ning 10. oktoober on ülemaailmne vaimse tervise päev!

Psühhiaatria ja psühhoteraapia keskus SENSUS korraldab koostöös kinoga Sõprus vaimse tervise filmiõhtuid 12. ja 25. oktoobril kell 19:00. Vaimne tervis olgu hoitud igal moel!

Filmides kajastuvate psüühikahäirete ja sekkumismeetodite üle arutlevad enne ja peale filmi kliinilised psühholoogid, psühhoterapeudid ja psühhiaatrid. Küsida võib kõike! Tavapilet 10 €, õpilased/üliõpilased/seeniorid  8 €.

Linastused

No screenings at the moment

futureimage
Europa Cinemas
Eesti Kultuurkapital
Loov Euroopa
Ellington
Põhjala
Ellington
DHL
Eesti Filmi Instituut
Eesti Ekspress
Limegrow