WOLFPACK

Eelmisel aastal maineka Sundance festivali peaauhinna noppinud “Wolfpack” on pöörane dokumentaalfilm, mis tõestab, et filmikunst võib päästa elusid.

Ülemaailmset furoori tekitanud filmi peategelased on kuus Manhattanil elavat venda, kes pole mitte kunagi kodust väljas käinud. Ema poolt kodukoolituse saanud ja isa range järelvalve all lukustatud uste taga elavate vendade ainus meelelahutus on filmide vaatamine. Pisikesest peale ohjeldamatult kinokunsti imesid endasse ahminud rõõmsameelne vennaskond mängib aktiivselt ka kõik oma lemmikfilmid läbi. Kodustest vahenditest valmivad Batmani ja “Sõrmuste isanda” kostüümid ja koos riietutakse ka mustadesse ülikondadesse, et kehastada kurjategijaid Tarantino kultusfilmist “Reservoir Dogs”.
Mis saab aga siis kui vennad esimest korda välja pääsevad ja ühiskonnaga silmitsi seisavad?

Kuidas filmi autor isolatsioonis elanud perele ligi pääses, miks vanemad otsustasid lapsi maailma eest varjul hoida ja paljud muud küsimused jäävad küll vastuseta, aga saab selgeks, et elu on palju meeletum kui me ette suudame kujutada.

Ja suur rõõm on tõdeda, et need noormehed on hoolimata kõigest väga okeid tüübid.

Eriprogrammi Dokiõhtu kirjeldus

Päris elu! Päris kinos!
Dokiõhtu filmisari keskendub autoridokumentaalile. Vaatajani tuuakse programmi raames uuemad ja auhinnatumad dokumentaalfilmid ning ka unikaalsemad filmipärlid laiast maailmast. Dokiõhtu seanss toimub üks kord kuus. Filmid linastuvad kas inglise keeles või ingliskeelsete subtiitritega.

Järgmised filmid Dokiõhtu sarjas

Dokiõhtu #66: Armumobiil

15.02.2021
18:05

Varasemalt Dokiõhtu sarjas linastunud filmid

Dokiõhtu #65: Kosmoselaeva maa

07.12.2020

Dokiõhtu #64: Kruiisikuningas

09.11.2020

DOKIÕHTU #63: OTSIDES EVAT

19.10.2020

Dokiõhtu #62: Amazing Grace

07.09.2020
  •  
  • 1 / 16