menuimage Must Käsi
Tallinna Fotokuu: Diploopia "Sissejuhatav loeng Jaapani avardatud kinokunstist"

Žanr

Kirjeldus

Sissejuhatav loeng

24.09.2021 17:00 Julian Ross: Jaapani expanded cinema

Seansidele eelnevalt avatakse uksed kell 16:30, linastustele järgnevad vestlused kunstnikega.

Sissepääs tasuta.

Kuraatorid: Len Murusalu, Julian Ross

Len Murusalu on eesti kunstnik ja filmitegija, kes uurib oma interdistsiplinaarses loomingus ajaloo, identiteedi ja aja tõlgendamisvorme läbi liikuva pildi, video-performance’i, installatsiooni ja maali. Ta on ChronoLensi produtsent ja režissöör ning kunstnikufilmi arendamisele pühendatud vabaühenduse AmiLab asutaja. Ta on omandanud magistrikraadi Royal College of Arti Contemporary Art Practice: Moving Image õppetoolis ja on 2021. aasta Oberhauseni seminari stipendiaat.

Julian Ross on jaapani-briti teadlane, kuraator ja kirjanik, kes elab Amsterdamis. Ta on Leideni ülikooli kunsti ja ühiskonna keskuse (LUCAS) dotsent ning Rotterdami filmifestivali (IFFR) programmikuraator. Tema kuraatoriprojekte Jaapani expanded cinema kohta on esitletud Tate Modernis, Chicago kunstiinstituudis, Eye filmimuuseumis, Pioneer Worksi kultuurikeskuses ja Tokyo fotokunstimuuseumis. Ta on raamatu „Japanese Expanded Cinema and Intermedia: Critical Texts from 1960s” (Archive Books).

---

Kunstnikufilmide programm „Diploopia" on osa 6. Tallinna Fotokuu kaasaegse kunsti biennaali põhiprogrammist.

2021. aasta Fotokuu kunstnikufilmide programm koosneb kahest temaatiliselt seotud ja osaliselt laiendatud linastusest, kus saavad kokku ajaloolised ja tänapäevased liikuva pildi teosed üle maailma. Linastustel on tähelepanu all kahekordsus, topeltnägemine ja dialoogilisus – seda nii ühe linastuse raames kui ka linastuste omavahelistes suhetes, nii kontseptuaalsel kui ka visuaalsel tasandil.

Lisainfo Tallinna Fotokuu kodulehel

Linastused

No screenings at the moment

futureimage
Europa Cinemas
Eesti Kultuurkapital
Loov Euroopa
Põhjala
Ellington
DHL
Eesti Filmi Instituut
Eesti Ekspress
Limegrow