menuimage Must Käsi
#Area 24
Area 24: Suur hai

Adventure Mystery thriller

Продолжительность 1h 39m

Страна United States

Режиссёр Tommy Wiseau

В ролях Isaiah LaBorde, Tommy Wiseau, Erica Mary Gillheeney

Язык English

Linastus kuulub Area 24 eriprogrammi. Kohal on ka „Toa“ üks põhistaare, Wiseau sõber Greg Sestero, kes vestleb filmikriitik Tristan Priimäega filmi tagamaadest.

Kes või mis inspireeris teid „Suure hai“ tegemisel?
Tommy Wiseau: „Mina ise ja Shakespeare“

Pärast „Toa“ meeletut kultusedu suure filmikunsti äärealadel, filmiklubides ja friigifestivalidel on maestro Tommy Wiseau saanud valmis uue mängufilmiga „Suur hai“. Nagu ikka, on Wiseau puhul võimatu aru saada, kas tegemist on kroonilise reaalsushäirega egomaniakiga või lihtsalt sajandi trolliga, kes v...Показать больше

Linastus kuulub Area 24 eriprogrammi. Kohal on ka „Toa“ üks põhistaare, Wiseau sõber Greg Sestero, kes vestleb filmikriitik Tristan Priimäega filmi tagamaadest.

Kes või mis inspireeris teid „Suure hai“ tegemisel?
Tommy Wiseau: „Mina ise ja Shakespeare“

Pärast „Toa“ meeletut kultusedu suure filmikunsti äärealadel, filmiklubides ja friigifestivalidel on maestro Tommy Wiseau saanud valmis uue mängufilmiga „Suur hai“. Nagu ikka, on Wiseau puhul võimatu aru saada, kas tegemist on kroonilise reaalsushäirega egomaniakiga või lihtsalt sajandi trolliga, kes veab kõiki ninapidi.

„Suur hai“ läheb julgelt ja pea püsti sinna, kus... on juba kõik varem käinud. Kolmel tuletõrjujal tuleb New Orleansi linn päästa hiidhai rünnaku eest.   

„Suur hai“ on film, mida pole veel näinud peaaegu mitte keegi. 2019. aastal ilmus filmist treiler, aga asjaga rohkem kursis inimesed kinnitavad, et filmiga ei kattu seal mitte ükski kaader. „Suurt haid“ on Wiseau ise lubanud näidata vaid neil kinodel maailmas, kes on viimase aasta jooksul näidanud vähemalt kolm korda tema „Tuba“. Filmi linastuse kohustuse enda peale võtnud kinodel tuleb ka teiste filmide ette näidata „Suure hai“ treilerit ja filmida rahva reaktsiooni sellele. Iga nädal.

„Suur hai“ on südamega tehtud koletisefilm, millel on olemas kõik meile armsad ja tuttavad Tommy Wiseau iseloomujooned. Seda filmi juba iga päev ei näe ja kindel on see, et ühisest kinokogemusest võib kujuneda tõeline elamus.

Показать меньше
Что такое спецпрограмма “Area 24”?

Area 24 on uus Tristan Priimäe kultusfilmide üritussari, mille eesmärgiks on kord kuus pakkuda erilinastusi filmidele, mis tegutsevad kokkuleppelise hea maitse piiridest väljaspool või on sellega kuidagi nihkes või vastuolus. Area 24 vihmavarju alla mahuvad nii kämp ja trash kui ka novaatorlik ja laias laastus seni tundmatu filmiklassika. 

Näitame filme, mis on meie arvates (pop)kultuuriliselt olulistelt tegelastelt, või töid, millel on mingi lugu või tähendus, mis need eriliseks muudab. Nimi on sõnamäng legendaarsest Area 51 sõjaväekompleksist Ameerikas, Nevada kõrbes, kus hoitakse laiale levinud väidete põhjal ka taevast allakukkunud tulnukaid. Ehk siis viide kõigele müstilisele ja salapärasele, mis meie fantaasiat ergutab seiklema tavarutiinist väljaspool. 

Screenings

25.05.2024
Старый Город
18:00
Area 24

Фильмы из той же серии

следующий 25.05.2024 The Room
Europa Cinemas
Eesti Kultuurkapital
Ellington
Põhjala
Ellington
DHL
Eesti Filmi Instituut
Limegrow