menuimage Must Käsi
Dokiõhtu #76: Wuhan Wuhan

dokumentaal

Продолжительность 1h 30m

Страна Hiina

Режиссёр Yung Chang

Язык hiina

Субтитры inglise

🎤 Filmi järel on vestlus endise teadusnõukogujuhi Irja Lutsariga, mida viib läbi Aurelia Aasa

„Wuhan Wuhan“ on vaatlev dokumentaalfilm, mille tegevus hargneb 2020. aasta veebruaris ja märtsis pandeemia haripunktis Wuhani linnas, kus koroonaviirus alguse sai. Pandeemiast põhjustatud piirangute ajal sündmustele enneolematut lähedale pääsenud filmitegijad vaatavad kaugemale statistikast ja krõbedatest ajalehepealkirjadest. Keskpunktis on inimlikud läbielamised salapärase viiruse alguspäevadel, mil Hiina kodanikud ja eesliini tervishoiutöötajad võitlesid nähtamat...Показать больше

🎤 Filmi järel on vestlus endise teadusnõukogujuhi Irja Lutsariga, mida viib läbi Aurelia Aasa

„Wuhan Wuhan“ on vaatlev dokumentaalfilm, mille tegevus hargneb 2020. aasta veebruaris ja märtsis pandeemia haripunktis Wuhani linnas, kus koroonaviirus alguse sai. Pandeemiast põhjustatud piirangute ajal sündmustele enneolematut lähedale pääsenud filmitegijad vaatavad kaugemale statistikast ja krõbedatest ajalehepealkirjadest. Keskpunktis on inimlikud läbielamised salapärase viiruse alguspäevadel, mil Hiina kodanikud ja eesliini tervishoiutöötajad võitlesid nähtamatu surmava ohuga.

Meile jutustatakse viis hingekriipivat ja paeluvat lugu, mille peategelasteks on COVID-19 haigla heasüdamlik kiirabiarst ja kõigutamatu intensiivraviõde, ajutise haigla kaastundlik vabatahtlik psühholoog, visa hingega koroonapatsientidest ema ja poeg, kes üritavad orienteeruda Hiina rahvavabariigi keerukas tervishoiusüsteemis, ning vabatahtlik meedikute autojuht ja tema 9. kuud lapseootel abikaasa, kelle liigutav lugu on filmi põhiteljeks.

Film on tunnismärk meie kollektiivse pandeemiakogemuse universaalsusest, sellest, et olenemata asukohast pole keegi tõve eest kaitstud, ja et inimliigina ühendavad meid ellujäämispüüdlustes ühesugused inimlikud omadused.

Показать меньше

Screenings

No screenings at the moment

futureimage
Europa Cinemas
Eesti Kultuurkapital
Loov Euroopa
Ellington
Põhjala
Ellington
DHL
Eesti Filmi Instituut
Limegrow