menuimage Must Käsi
Koertele pühendatud laupäev Sõpruses

Kestvus 3h 0m

Kirjeldus

Eesti Loomakaitse Selts korraldab kinos Sõprus koerteteemalise eriürituse. Päeva alustab Koertekeele kooli asutaja Britt Purdelo, kes õpetab, kuidas enda lemmiku kehakeelt paremini lugeda. Seejärel räägib veterinaar ja Eesti Väikeloomaarstide Seltsi liige Tiina Toomet, kuidas tunda ära valu ilminguid koeral. Päevale paneb punkti film „Hulkurid“, mis jutustab Istanbulis ringi uitavatest tänavakoertest.

Britt Purdelo on Suurbritannias Aberystwythi ülikoolis õppinud etoloog. 2022. aastal lõpetas ta kooli Nordic Education Centre for Dog Trainers koerte käitumisspetsialisti eriala, kus ta nüüdseks töötab ka ise mentorina. Koertekeele koolis aitab Britt koertel ja nende omanikel tulla toime looma ärevuse, agressiooni, arglikkuse ja stressiga.

Tiina Toomet asutas 1991. aastal ühe Eesti esimestest väikeloomakliinikutest ning on töötanud veterinaarias nelja aastakümne kanti. Erialaselt on Tiina end täiendanud põhiliselt Soomes ning osaleb ka iga-aastastel Euroopa ja maailma veterinaaria kongressidel. Aastail 1994–2003 oli ta Eesti Väikeloomaarstide Seltsi president. Tiina tegeleb kliinikus põhiliselt naha- ja kõrvahaiguste ning allergiatega. Aastal 2012 alustas ta kutsikate eelkooliga, mis oli tol ajal üsna uuenduslik ettevõtmine.


„Hulkurid“ kujutab Istanbuli tänavaelu kolme koera silmade läbi ning näitab, milline on elu ilma igasuguse turvatundeta. Toidu ja varjualuse otsingutel rändavad Zeytin, Nazar ja Kartal Türgi ühiskonnas, tuues esile inimelu tegeliku pale ning koerte omavahelised suhted. Iseseisev Zeytin avastab öist linna üksipäi; hoolitsev Nazar sõbruneb lihtsasti teda ümbritsevate inimestega; ehitusplatsi servas elav arg kutsikas, Kartal, leiab julgustust tema eest hoolitsevate turvameeste seltsis. Zeytini, Nazari ja Kartali kardinaalselt erinevad elud ristuvad, kui koerad loovad sideme noorte süürlaste seltskonnaga. Koerad juhatavad vaataja nii saginat täis linnatänavaile kui vanadesse varemetesse, tuues päevavalgele ühiskonna varjukülje – rõõmutus abielus naised, relvitud protestijad, ulualuseta põgenikud. „Hulkurid“ heidab kriitilise pilgu inimühiskonnale, kasutades selleks tavatut koera vaatenurka. 

Eesti Loomakaitse Selts on 2000. aasta kevadest tegutsev loomasõpru ühendav mittetulundusühing, mille missiooniks on abivajavate loomade heaolu tagamine ja parandamine ning loomade väärkohtlemise ennetamine. Missiooni viiakse ellu loomade otsese abistamise, avalikkuse teavitamise, inimeste koolitamise ning õigusloomes osalemise ja loomakaitsealase järelevalve teel.

Piletimüügist saadud tulu kasutatakse kodutute, hüljatud ja väärkoheldud loomade veterinaarsete protseduuride tasumiseks; loomade elutingimuste kontrollimiseks; hättasattunud loomade toiduabi ja muude eluks vajalike vahendite tagamiseks; loomade õiguste eest seismiseks ja hea loomapidamise tava tutvustamiseks.

Screenings

No screenings at the moment

futureimage
Europa Cinemas
Eesti Kultuurkapital
Ellington
Põhjala
Ellington
DHL
Eesti Filmi Instituut
Limegrow