menuimage Must Käsi
DocPointi eri: Vannid Broadway kohal

documentary

Duration 1h 27m

Country USA

Director Dava Whisenant

Language inglise

Subtitle Language inglise

Kõige toredamad on ikka need filmid, mis on nii jaburad, et neid on keeruline kirjeldada. Filmi peategelane on David Letterman Show stsenarist ja koomik Steve Young, kes avastab endas kummalise kogumiskire. Nimelt saab talle ilmsiks, et USAs oli erinevatel firmadel kombeks korraldada oma müügimeestele iga-aastasi motiveerivaid kokkusaamisi, mille puhuks telliti tihti täismahus ja professionaalsed turundusteemalised muusikalid meelelahutuseks. Ja mitte ainult: need muusikalid pressiti hiljem ka plaadile ja saadeti asjaosalistele meeneks. Tolmuimejamuusikale vinüüliformaadis oskavad filmis hi...Show more

Kõige toredamad on ikka need filmid, mis on nii jaburad, et neid on keeruline kirjeldada. Filmi peategelane on David Letterman Show stsenarist ja koomik Steve Young, kes avastab endas kummalise kogumiskire. Nimelt saab talle ilmsiks, et USAs oli erinevatel firmadel kombeks korraldada oma müügimeestele iga-aastasi motiveerivaid kokkusaamisi, mille puhuks telliti tihti täismahus ja professionaalsed turundusteemalised muusikalid meelelahutuseks. Ja mitte ainult: need muusikalid pressiti hiljem ka plaadile ja saadeti asjaosalistele meeneks. Tolmuimejamuusikale vinüüliformaadis oskavad filmis hinnata ka mitmed muusikamaailmast tuntud melomaanid nagu Dead Kennedyse laulja Jello Biafra, või legendaarse LA punkbändi Germs trummar Don Bolles. Young võtab ühendust paljude näitlejatega, tuhnib arhiivides ja toob meie ette ühe uskumatu muusikalise šedöövri teise järel.

„Vannid Broadway kohal“ päästab igavesest unustusest popkultuurinähtuse, mis on oma absurdsuses vastupandamatu – tõeline kapitalismi kõrgajastu kuldne postament. Kõige tipuks on filmi tootnud viimase dekaadi maailma kõige kõrgema tähelennu teinud õudusfilmide produtsent Blumhouse Productions.

Tristan Priimägi

Show less

Screenings

No screenings at the moment

futureimage
Europa Cinemas
Eesti Kultuurkapital
Ellington
Põhjala
Ellington
DHL
Eesti Filmi Instituut
Limegrow