menuimage Must Käsi
Erilinastus: Jõulueelne õuduslugu

animatsion fantasy

Duration 1h 16m

Country USA

Director Henry Selick

Cast Danny Elfman, Chris Sarandon, Catherine O'Hara

Language Inglise

Omapärase käekirjaga filmitegija Tim Burtoni (“Edward Käärkäsi”, “Charlie ja šokolaadivabrik”) kirjutatud ning produtseeritud ja Henry Selicku (“Coraline”) lavastatud jõulumuusikal “Jõulueelne õuduslugu” on tehtud ajal, mil Walt Disney filmistuudios julgeti veel kunstilisi ja sisulisi riske võtta. Fantastiline lugu triksterlikust Halloweeni linna meelelahutuskuningast Jack Skellingtonist, kes otsustab jõule korraldama hakata, on Tim Burtoni lapsepõlvest inspireeritud. See on poisikeselikust rõõmust igasuguste pühade ja perekondlike sündmuste vastu sündinud film, mille igast kaadrist on tund...Show more

Omapärase käekirjaga filmitegija Tim Burtoni (“Edward Käärkäsi”, “Charlie ja šokolaadivabrik”) kirjutatud ning produtseeritud ja Henry Selicku (“Coraline”) lavastatud jõulumuusikal “Jõulueelne õuduslugu” on tehtud ajal, mil Walt Disney filmistuudios julgeti veel kunstilisi ja sisulisi riske võtta. Fantastiline lugu triksterlikust Halloweeni linna meelelahutuskuningast Jack Skellingtonist, kes otsustab jõule korraldama hakata, on Tim Burtoni lapsepõlvest inspireeritud. See on poisikeselikust rõõmust igasuguste pühade ja perekondlike sündmuste vastu sündinud film, mille igast kaadrist on tunda eksperimenteeriva ja mängulise kunstniku vaimsust, kes püüab luua midagi traditsioonidele vastupidist. Tumedates toonides ja vallatleva meeleoluga tehtud nukufilm näitab, kuidas deemonid ja muud tavapäraselt koletisteks tembeldatud tegelased püüavad hakata jõule pidama ja mis sellest kõigest välja tuleb, kui nad endale selle püha ürituse toimemehhanisme selgeks tegema hakkavad.

“Jõulueelne õuduslugu” on universaalne hea tuju film, mis sobib vaatamiseks nii neile, kes naudivad kogu seda tralli, mis pühade meeleoluga kaasneb, kui ka neile, kes sel ajal salamisi jõuluvana röövimisest unistavad. Kuulsa filmihelilooja Danny Elfmani loodud laulud tekitavad tuju, mis paneb tahtma triksterlikke seiklusi otsida ja kõva häälega kaasa laulda. Selliste seikluste vaatamiseks ja kaasa laulmiseks pole detsembris paremat kohta kui Sõpruse kinosaal.

Johannes Lõhmus

Filmi kohale toomist toetab DHL.

Show less

Screenings

No screenings at the moment

futureimage
Europa Cinemas
Eesti Kultuurkapital
Loov Euroopa
Põhjala
Ellington
DHL
Eesti Filmi Instituut
Eesti Ekspress
Limegrow