menuimage Must Käsi
ERSO eriseanss: MAO EMBUS

Duration 2h 5m

Country Kolumbia, Venetsueela, Argentiina

Language Hispaania

Subtitle Language Eesti, Vene

ERSO ja Kristjan Järvi hooajalõpu Festival Practical Spirituality toob koostöös Kino Sõprusega vaid üheks seansiks ekraanile meditatiivse filmi “Mao embus”. Enne filmilinastust ootab publikut väike muusikaline etteaste ERSO tšellorühma mängijalt Joosep Kõrvitsalt. 

Joosep Kõrvits on multiinstrumentalist ja muusika looja, kes on lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia tšello erialal, mis on ühtlasi tema armastatuim instrument. Improviseerimisoskus ning stiili- ja ansamblitunnetus on aidanud teda kokku viia erinevate projektidega. Joosep on tuntud ka kui ansambli Indigolapsed...Show more

ERSO ja Kristjan Järvi hooajalõpu Festival Practical Spirituality toob koostöös Kino Sõprusega vaid üheks seansiks ekraanile meditatiivse filmi “Mao embus”. Enne filmilinastust ootab publikut väike muusikaline etteaste ERSO tšellorühma mängijalt Joosep Kõrvitsalt. 

Joosep Kõrvits on multiinstrumentalist ja muusika looja, kes on lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia tšello erialal, mis on ühtlasi tema armastatuim instrument. Improviseerimisoskus ning stiili- ja ansamblitunnetus on aidanud teda kokku viia erinevate projektidega. Joosep on tuntud ka kui ansambli Indigolapsed liige ning koostööd teinud erinevate artistidega eestist ning välismaalt. Kontsertreisid on teda viinud Euroopasse, Ameerikasse, Hiinasse, Austraaliasse ja paljudesse teistesse riikidesse. Selle aasta alguses ilmus Joosepi omaloomingu debüütplaat „Ja Sa Näed”.

 

“Võimatu on sõnadega kirjeldada Kolumbia Amazonase ilu ja suursugusust”, kirjutas 1909. aastal hollandi maadeavastaja Theodor von Martins. Liialdamata võib seda öelda ka sealsamas džunglis filmitud Ciro Guerra eepilise meistriteose “Mao embus” kohta.

Visuaalselt hüpnotiseeriv lugu inimesest, loodusest ja kolonialismi hävitavast jõust viib vaataja otse Amazonase troopilisse südamesse. Vihmametsade sügavuses pimestavalt ilusatel maastikel aset leidvate sündmuste peategelased on šamaan Karamakate ja kaks Euroopa päritolu teadlast, kes 40-aastase ajavahemikuga tulevad džunglisse ravivõimetega püha taime otsima. Oivalise must-valge fotograafiaga eleegiline seikluslugu tuletab südantkriipivalt meelde, et võimsa looduse rüpes iidsest põliskultuurist võrsunud indiaanlase ja valge mehe üksteisemõistmise vahel haigutab laastav kuristik.

Film kandideeris ka parima võõrkeelse filmi Oscarile.

Kohtle emake loodust hästi, sest sa ei ole seda oma esivanematelt päranduseks saanud, vaid hoopis laenanud oma tulevastelt lastelt. Indiaani vanasõna

Kõiki filmihuvilisi ootab muusikaline kingitus ERSO poolt, nimelt on kinopiletiga võimalik osta pileteid festivali kontsertidele soodushinnaga 16 eurot (täishind 22). ERSO hooajalõpu festivali kontserdi piletiga maksab kohapealt ostes kinopilet vaid 5 eurot. Tavapilet 6.50 eurot.
“Practical Spirituality” festivali ülesanne on küsida neid küsimusi, mida me igapäevaelus endalt ei küsi. See on arutlus iseenda ja ühiskonnaga. “Kes me oleme? Mis on eksistents? Kas me kasutame oma aega millegi tõelise loomiseks? Mis on üldse tõeline?” just sellised küsimused tõstatuvad ERSO ja dirigent Kristjan Järvi festivalil “Practical Spirituality”.  Festivali kava: http://www.erso.ee/hooajalopu-festival-practical-spirituality/

Show less

Screenings

No screenings at the moment

futureimage
Europa Cinemas
Eesti Kultuurkapital
Loov Euroopa
Põhjala
Ellington
DHL
Eesti Filmi Instituut
Eesti Ekspress
Limegrow