FILMIKOOL #22: ARIZONA UNELM

Emir Kusturica nimi ei vaja eriti tutvustamist ning tema „Must kass, valge kass”, on saanud filmiklassikaks. Vähem on aga nähtud seda ainsat filmi, mille Kusturica on teinud USAs ning kus peaosas noor Johnny Depp, aga kus astuvad üles ka Vincent Gallo ja Faye Dunaway ning mis oma pöörasuses ei jää sugugi alla Kusturica teistele menukitele.

Kusturica filmidele on omane maagiline realism ning seda hõrku filmiloo jutustamise viisi uuritakse filmile eelnevas loengus. Lisaks puudutab loeng seda, mis juhtus Serbia mehe Emir Kusturicaga, kui ta läks USAsse filmi tegema ning kuidas ja kas see tema filmikeelt mõjutas? Ja kas Kusturical omakorda õnnestus kuidagi ka Ameerikat mõjutada?
Loengu peab Moonika Siimets.

Film linastub 35mm filmilindilt. 

Filmi toob kohale DHL!
Film linastub vaid korra.
Pilet kõigile 6.50€.

Description for FILM SCHOOL

Cinema + lecture = film knowledge.
The Sõprus Film School helps the audience to understand what happens in a film. The lectures held before the films offer both the younger and the older film lovers a doorway into films and beyond. The Film School will continue once a month in autumn. The films are shown in the original language with Estonian subtitles. The previous season of the series was curated and the lectures were given by Tõnis Kahu. The new curators and films will be announced soon!

Previously featured films at FILM SCHOOL series

FILMIKOOL #27: MANHATTAN

25.08.2020

FILMIKOOL #26: SPARTACUS

11.08.2020

Filmikool #25: Carrie

16.06.2020

FILMIKOOL #24: KÕIK, MIDA TAEVAS LUBAB

18.02.2020
  •  
  • 1 of 7