FREEDOM FRIES: AMERICAN BEAUTY

"American Beauty" on must komöödia, mis kujutab Ameerika äärelinnade õõnsat olemasolu, milles loomulikult on oma ilu ja võlu.

Lester Burnham (Kevin Spacy) on keskealine mees, kelle elu ei lähe just kõige paremini. Lesteri päevad on üksluised ja igavad ning tema päeva tipphetkeks on duši all onaneerimine. Tema abikaasa Carol (Annette Bening) ja tütar Jane (Thora Birch) peavad teda täielikuks luuseriks. Kõik see aga muutub ühel ilusal päeval kui Lester kohtab oma tütre klassiõde Angelat (Mena Suvari). Sellest hetkest mõtleb Lester vaid Angelast ja otsustab enda elu muuta. Ta hakkab ennast treenima, lahkub töölt jms.

Sam Mendese debüütfilm kasutab pingete tekitamiseks ulatuslikult staatilisi kaadreid ning aeglasi panne ja zoomi, mis omal ajal olid uuenduslikud. Kriitikud vaidlevad, et filmil on nii palju erinevaid liine, et kindlat keskset ideed on praktiliselt võimatu välja tuua, pigem üritataksegi publikut mõjutada llähemalt vaatama. Teemad millega tegeletakse: inimese seksuaalsus, konformism, repressioon jpm.