FREEDOM FRIES: AMERICAN BEAUTY

"American Beauty" on must komöödia, mis kujutab Ameerika äärelinnade õõnsat olemasolu, milles loomulikult on oma ilu ja võlu.

Lester Burnham (Kevin Spacy) on keskealine mees, kelle elu ei lähe just kõige paremini. Lesteri päevad on üksluised ja igavad ning tema päeva tipphetkeks on duši all onaneerimine. Tema abikaasa Carol (Annette Bening) ja tütar Jane (Thora Birch) peavad teda täielikuks luuseriks. Kõik see aga muutub ühel ilusal päeval kui Lester kohtab oma tütre klassiõde Angelat (Mena Suvari). Sellest hetkest mõtleb Lester vaid Angelast ja otsustab enda elu muuta. Ta hakkab ennast treenima, lahkub töölt jms.

Sam Mendese debüütfilm kasutab pingete tekitamiseks ulatuslikult staatilisi kaadreid ning aeglasi panne ja zoomi, mis omal ajal olid uuenduslikud. Kriitikud vaidlevad, et filmil on nii palju erinevaid liine, et kindlat keskset ideed on praktiliselt võimatu välja tuua, pigem üritataksegi publikut mõjutada llähemalt vaatama. Teemad millega tegeletakse: inimese seksuaalsus, konformism, repressioon jpm.

Eriprogrammi Freedom Fries kirjeldus

Ameerika Kultusfilmide Festival FREEDOM FRIES on pühendunud alternatiivse ja eksperimentaalse kino näitamisele. Juba seitsmendat korda lisab festival vürtsi Eesti kinomaastikule. Kvaliteetne kino kui aaretelaegas, kust võib leida läbi aegade kõige huvitavamaid, imelikumaid ja harukordsemaid linateosed.

Piletid FREEDOM FRIES festivali seanssidele on 7€ ning müügil Fientas ja kino kassas. Ostes kino kassast viis või enam piletit korraga on pileti hinnaks 5,5€!

Kõik filmid linastuvad originaalkeeles. 

Varasemalt Freedom Fries sarjas linastunud filmid

Freedom Fries 2020

27.02.2020

FREEDOM FRIES: THELMA & LOUISE

04.03.2020

FREEDOM FRIES: ORIGINS AND ENDS

03.03.2020

FREEDOM FRIES: THE SHINING

02.03.2020
  •  
  • 1 / 2