MEES, KES LANGES MAALE

"Ma lihtsalt viskusin sellesse filmi iseendana, nagu ma toona olin. Tundsin end sama võõrandununa kui mu karakter ja mängisin vist üsna loomulikult kedagi, kes otse silme ees laiali laguneb. Olin täiesti ebakindel ja tegin umbes 10 grammi kokaiini päevas – olin võtete algusest lõpuni täiesti pilves."
- David Bowie

Kummalise olekuga Thomas Jerome Newton ilmub eikuskilt ja vaatab maailma justkui esimest korda. Ta on siia tulnud oma koduplaneedilt, et leida leevendust sealsele veenappusele. Newton saab patentide müügiga väga jõukaks, et viia ellu oma plaan, aga ta ei arvesta inimkonna ahnuse ja väiklusega.

TJ Newton on ehk Bowie kõige märgilisem roll – tegelaskuju, mis vastab üsna täpselt meie ettekujutusele Bowiest: kõrk ja kauge, habras hüpohondrik, ebamaine ja ebareaalne. Bowie justkui ei peakski seda osa mängima, vaid lihtsalt olema.
Nicolas Roegi katkendlik ja isikupärane stiil mõjub kohati Bowie ja Newtoni stiilile sarnaselt – Roegi filmid ei lase endale kunagi päris ligi, vaid hoiavad distantsi. Laskumata emotsionaalsesse väljapressimisse, on Roeg alati ühtaegu nii vaatlev kui analüüsiv, kuid samas ka väga empaatiline.

Üle kahe tunni vältav “Mees, kes langes maale” on Bowie kinematograafilise karjääri stilistiline tähetund. 100% Bowie.