menuimage Must Käsi
Öst-West: Väike suur mees

western

Duration 2h 19m

Country Ameerika Ühendriigid

Director Arthur Penn

Cast Dustin Hoffman, Faye Dunaway

Language Inglise

Subtitle Language Eesti

See vestern oli üks esimesi, milles indiaanlased olid „headena” kujutatud. Indiaanlast mängib sellest filmis muidugi äärmiselt valge Dustin Hoffman. Tõele au andes sünnib filmis Hoffman valgena, ent säärane narratiivne trikk, et laiemale publikule indiaanlasi üldse inimlikuks muuta, ütleb palju rohkem nende seisundi kohta Ameerika ühiskonnas, kui ükski akadeemiline tekst seda suudab. Film on lõbus eepiline preeriaseiklus, kus üheks kõrvaltegelaseks legendaarne Buffalo Bill.

What is the special program “Öst-West Fest 2021”?

Külm sõda. Gigandid USA ja Nõukogude Liit katsuvad rammu varisõdades, Hruštšov laamendab kingaga ÜRO peakontoris ning raudse eesriidega lahutatud kinolinadel võitlevad kauboid ning indiaanlased igavestel ideoloogilistel preeriatel ja steppidel. Maa rapub, sadulad leegitsevad – ei ühtki rahupiipu, isegi mitte päikeseloojangut mille suunas ratsutada.

„Öst-West Fest” programm võtab luubi alla vesterni ja österni filmid ning paneb kaks raudse eesriidega eraldatud filmižanri omavahel dialoogi, kõrvutades klassikalist western-i tema paroodiaga, indiaanlastega filme kummalgi pool ideoloogiat ning viimaks revisionistlikke filme Ühendriikidest ja Nõukougude Liidust. 

Screenings

No screenings at the moment

futureimage
Europa Cinemas
Eesti Kultuurkapital
Loov Euroopa
Põhjala
Ellington
DHL
Eesti Filmi Instituut
Eesti Ekspress
Limegrow