menuimage Must Käsi
#Öst-West Fest 2021
Öst-West: Väike suur mees

vestern

Kestus 2h 19m

Riik Ameerika Ühendriigid

Režissöör Arthur Penn

Osatäitjad Dustin Hoffman, Faye Dunaway

Keel Inglise

Subtiitrid Eesti

See vestern oli üks esimesi, milles indiaanlased olid „headena” kujutatud. Indiaanlast mängib sellest filmis muidugi äärmiselt valge Dustin Hoffman. Tõele au andes sünnib filmis Hoffman valgena, ent säärane narratiivne trikk, et laiemale publikule indiaanlasi üldse inimlikuks muuta, ütleb palju rohkem nende seisundi kohta Ameerika ühiskonnas, kui ükski akadeemiline tekst seda suudab. Film on lõbus eepiline preeriaseiklus, kus üheks kõrvaltegelaseks legendaarne Buffalo Bill.

Mis on eriprogramm “Öst-West Fest 2021”?

Külm sõda. Gigandid USA ja Nõukogude Liit katsuvad rammu varisõdades, Hruštšov laamendab kingaga ÜRO peakontoris ning raudse eesriidega lahutatud kinolinadel võitlevad kauboid ning indiaanlased igavestel ideoloogilistel preeriatel ja steppidel. Maa rapub, sadulad leegitsevad – ei ühtki rahupiipu, isegi mitte päikeseloojangut mille suunas ratsutada.

„Öst-West Fest” programm võtab luubi alla vesterni ja österni filmid ning paneb kaks raudse eesriidega eraldatud filmižanri omavahel dialoogi, kõrvutades klassikalist western-i tema paroodiaga, indiaanlastega filme kummalgi pool ideoloogiat ning viimaks revisionistlikke filme Ühendriikidest ja Nõukougude Liidust. 

Linastused

No screenings at the moment

futureimage
Europa Cinemas
Eesti Kultuurkapital
Loov Euroopa
Põhjala
Ellington
DHL
Eesti Filmi Instituut
Eesti Ekspress
Limegrow