menuimage Must Käsi
Ungari filmiõhtu: Ghetto Balboa

documentary

Duration 1h 30m

Country Ungari

Director Árpád Bogdán

Language Ungari

Subtitle Language estonian

Zoli Szabó (21) on poksinud kuus aastat Misi Siposi (60) käe all. Misi oli kunagi tähtis tegelane Budapesti 8. linnaosa allmaailmas. 10 aastat tagasi sai Misi aga lasu ühelt konkureerivalt mafioosolt, mis tõi ta ellu pöörde. Kurjategija karjäär jäi selja taha. Ta hakkas tegelema hoopis linnaosa teismelistest noortega, keda õpetab poksima. Zoli elab ühetoalises korteris koos oma isa, kasuema, väikese õe ja pruudiga. Aknast paistab linnaosa kurikuulsamaid tänavaid. Zoli on andekas, ent ta enda jõust ei piisa, et oma varjust üle hüpata. Spordi juurde naasmiseks on vaja Misi sõprust ja abi. Fil...Show more

Zoli Szabó (21) on poksinud kuus aastat Misi Siposi (60) käe all. Misi oli kunagi tähtis tegelane Budapesti 8. linnaosa allmaailmas. 10 aastat tagasi sai Misi aga lasu ühelt konkureerivalt mafioosolt, mis tõi ta ellu pöörde. Kurjategija karjäär jäi selja taha. Ta hakkas tegelema hoopis linnaosa teismelistest noortega, keda õpetab poksima. Zoli elab ühetoalises korteris koos oma isa, kasuema, väikese õe ja pruudiga. Aknast paistab linnaosa kurikuulsamaid tänavaid. Zoli on andekas, ent ta enda jõust ei piisa, et oma varjust üle hüpata. Spordi juurde naasmiseks on vaja Misi sõprust ja abi. Film jälgib kahe peategelase teekonda lootusetust olukorrast professionaalse poksi maailma. Inspireeriv tänapäevane lugu võimalustest, vastupidavusest, oluliste otsuste tegemisest ja läbimurdest.

Film on olnud mitmete filmifestivalide kavas. 2018. aastal võitis see Berliini romade filmifestivalil peaauhinna, 2019. aastal valiti Ungari parimaks dokumentaalfilmiks ja Róbert Bordás võitis parima operaatori auhinna.

Show less

Screenings

No screenings at the moment

futureimage
Europa Cinemas
Eesti Kultuurkapital
Loov Euroopa
Ellington
Põhjala
Ellington
DHL
Eesti Filmi Instituut
Limegrow