menuimage Must Käsi
Borš. Salajane koostisosa

Documentary

Kestus 1h 20m

Riik Ukraina

Režissöör Dmytro Kochnev

Osatäitjad Yevgen Klopotenko

Keel Ukraina

Subtiitrid inglise

Levitaja FOOD FILM FESTIVAL MTÜ

Lihaga või vegetaarne, ubadega või ilma, kartulid sisse või välja, tomatikastme või tõeliste tomatitega, kuivatatud seente või suitsutatud pirnidega? Milline on tõeline borš? Sel teemal võib lõputult vaielda. Kuid kindel on see, et boršisupp on osa ukrainlaste DNA-st. Seepärast asub tuntud kokk Yevhen Klopotenko rännakule läbi Ukraina, et avastada erilisi borširetsepte ja leida suppi ainulaadseks muutvaid salajasi koostisosi. Reisi käigus jõuab ta järeldusele, et kõige olulisemad ei olegi erinevad komponendid, vaid inimesed, nende väärtused ja lood. See on lugu maitsest ja armastusest.&nbsp...Näita rohkem

Lihaga või vegetaarne, ubadega või ilma, kartulid sisse või välja, tomatikastme või tõeliste tomatitega, kuivatatud seente või suitsutatud pirnidega? Milline on tõeline borš? Sel teemal võib lõputult vaielda. Kuid kindel on see, et boršisupp on osa ukrainlaste DNA-st. Seepärast asub tuntud kokk Yevhen Klopotenko rännakule läbi Ukraina, et avastada erilisi borširetsepte ja leida suppi ainulaadseks muutvaid salajasi koostisosi. Reisi käigus jõuab ta järeldusele, et kõige olulisemad ei olegi erinevad komponendid, vaid inimesed, nende väärtused ja lood. See on lugu maitsest ja armastusest. 

Dokumentaalis valmib borš Tšernobõli tuumaelektrijaama sööklas või Užgorodi keskuse kail, Lvivi peenes restoranis, Transkarpaatia mäetipus ja mitmel pool mujal. Silmadega saab mekkida borši, mis on keedetud jõeveest, kalaga, pelmeenidega, hanelihaga, vorstidega ning isegi viski ja meega. Igaühele oma! Muide, borš on 2022. aastal kantud UNESCO kultuuripärandi nimistusse. Teeme selle filmiseansiga kummarduse ukrainlastele, kes on uskumatult visad. Slava Ukraini!

Näita vähem

Linastused

No screenings at the moment

futureimage
Europa Cinemas
Eesti Kultuurkapital
Ellington
Põhjala
Ellington
DHL
Eesti Filmi Instituut
Limegrow