menuimage Must Käsi
#Püha Sõprus
Püha Sõprus: DocPointi eri: Vannid Broadway kohal

dokumentaal

Kestus 1h 27m

Riik USA

Režissöör Dava Whisenant

Keel inglise

Subtiitrid inglise

Kõige toredamad on ikka need filmid, mis on nii jaburad, et neid on keeruline kirjeldada. Filmi peategelane on David Letterman Show stsenarist ja koomik Steve Young, kes avastab endas kummalise kogumiskire. Nimelt saab talle ilmsiks, et USAs oli erinevatel firmadel kombeks korraldada oma müügimeestele iga-aastasi motiveerivaid kokkusaamisi, mille puhuks telliti tihti täismahus ja professionaalsed turundusteemalised muusikalid meelelahutuseks. Ja mitte ainult: need muusikalid pressiti hiljem ka plaadile ja saadeti asjaosalistele meeneks. Tolmuimejamuusikale vinüüliformaadis oskavad filmis hi...Näita rohkem

Kõige toredamad on ikka need filmid, mis on nii jaburad, et neid on keeruline kirjeldada. Filmi peategelane on David Letterman Show stsenarist ja koomik Steve Young, kes avastab endas kummalise kogumiskire. Nimelt saab talle ilmsiks, et USAs oli erinevatel firmadel kombeks korraldada oma müügimeestele iga-aastasi motiveerivaid kokkusaamisi, mille puhuks telliti tihti täismahus ja professionaalsed turundusteemalised muusikalid meelelahutuseks. Ja mitte ainult: need muusikalid pressiti hiljem ka plaadile ja saadeti asjaosalistele meeneks. Tolmuimejamuusikale vinüüliformaadis oskavad filmis hinnata ka mitmed muusikamaailmast tuntud melomaanid nagu Dead Kennedyse laulja Jello Biafra, või legendaarse LA punkbändi Germs trummar Don Bolles. Young võtab ühendust paljude näitlejatega, tuhnib arhiivides ja toob meie ette ühe uskumatu muusikalise šedöövri teise järel.

„Vannid Broadway kohal“ päästab igavesest unustusest popkultuurinähtuse, mis on oma absurdsuses vastupandamatu – tõeline kapitalismi kõrgajastu kuldne postament. Kõige tipuks on filmi tootnud viimase dekaadi maailma kõige kõrgema tähelennu teinud õudusfilmide produtsent Blumhouse Productions.

Tristan Priimägi

Näita vähem
Mis on eriprogramm “Püha Sõprus”?

Pühapäevaõhtused erilinastused kujutavad endast meie kinopere poolt hoolikalt just teie meeleheaks välja nopitud maiuspalu maailmakino paremikust ja filmiajaloo tähtteostest – filmiklassikast kuni pisut äärmuslikemate kinogurmaani lemmikuteni. Meie pühapäevad on iga kuu kindla temaatikaga, olgu selleks õudus halloween’i kuus, romantika sõbrakuul, või hoopis mõnele konkreetsele sündmusele ja persoonile pühendatud filmivalik.

Linastused

No screenings at the moment

futureimage

Filmid samast sarjast

järgmine 28.04.2024 Monty Python. Elu mõte
järgmine 05.05.2024 Muretu rännumees
järgmine 12.05.2024 Kadunud 60 sekundiga
järgmine 19.05.2024 Itaalia rööv
Europa Cinemas
Eesti Kultuurkapital
Ellington
Põhjala
Ellington
DHL
Eesti Filmi Instituut
Limegrow