menuimage Must Käsi
#Sacred Sõprus
Sacred Sõprus: DocPointi eri: Vannid Broadway kohal

documentary

Duration 1h 27m

Country USA

Director Dava Whisenant

Language inglise

Subtitle Language inglise

Kõige toredamad on ikka need filmid, mis on nii jaburad, et neid on keeruline kirjeldada. Filmi peategelane on David Letterman Show stsenarist ja koomik Steve Young, kes avastab endas kummalise kogumiskire. Nimelt saab talle ilmsiks, et USAs oli erinevatel firmadel kombeks korraldada oma müügimeestele iga-aastasi motiveerivaid kokkusaamisi, mille puhuks telliti tihti täismahus ja professionaalsed turundusteemalised muusikalid meelelahutuseks. Ja mitte ainult: need muusikalid pressiti hiljem ka plaadile ja saadeti asjaosalistele meeneks. Tolmuimejamuusikale vinüüliformaadis oskavad filmis hi...Show more

Kõige toredamad on ikka need filmid, mis on nii jaburad, et neid on keeruline kirjeldada. Filmi peategelane on David Letterman Show stsenarist ja koomik Steve Young, kes avastab endas kummalise kogumiskire. Nimelt saab talle ilmsiks, et USAs oli erinevatel firmadel kombeks korraldada oma müügimeestele iga-aastasi motiveerivaid kokkusaamisi, mille puhuks telliti tihti täismahus ja professionaalsed turundusteemalised muusikalid meelelahutuseks. Ja mitte ainult: need muusikalid pressiti hiljem ka plaadile ja saadeti asjaosalistele meeneks. Tolmuimejamuusikale vinüüliformaadis oskavad filmis hinnata ka mitmed muusikamaailmast tuntud melomaanid nagu Dead Kennedyse laulja Jello Biafra, või legendaarse LA punkbändi Germs trummar Don Bolles. Young võtab ühendust paljude näitlejatega, tuhnib arhiivides ja toob meie ette ühe uskumatu muusikalise šedöövri teise järel.

„Vannid Broadway kohal“ päästab igavesest unustusest popkultuurinähtuse, mis on oma absurdsuses vastupandamatu – tõeline kapitalismi kõrgajastu kuldne postament. Kõige tipuks on filmi tootnud viimase dekaadi maailma kõige kõrgema tähelennu teinud õudusfilmide produtsent Blumhouse Productions.

Tristan Priimägi

Show less
What is the special program “Sacred Sõprus”?

Sunday evening special screenings are carefully selected by our cinema family to offer you a taste of the best of world cinema and film history – from classic films to slightly more extreme favorites of cinema connoisseurs. Our Sundays have a specific theme every month, whether it's horror in Halloween, romance in Valentine's month, or a film selection dedicated to a specific event or personality.

Screenings

No screenings at the moment

futureimage

Films from the same series

following 28.04.2024 Monty Python. Elu mõte
following 05.05.2024 Muretu rännumees
following 12.05.2024 Kadunud 60 sekundiga
following 19.05.2024 Itaalia rööv
Europa Cinemas
Eesti Kultuurkapital
Ellington
Põhjala
Ellington
DHL
Eesti Filmi Instituut
Limegrow