FREEDOM FRIES: GUMMO

Ameerika šoki-indie filmide režissööriks tituleeritud Harmony Korine’i kultuslik debüütfilm “Gummo” on leidnud hulganisti austajaid ning vaenlasi siin- ja sealpool lompi. Veendunud fännide hulka kuuluvad Lukas Moodysson, Quentin Tarantino, Ulrich Seidl, Werner Herzog ja Gus Van Sant. Viimasest paremini on raske filmi kokku võtta:
"Mürgine lugu; geniaalsed karakterid; võidukas struktuur; õrritavalt hell epiloog; jahmatav teema; olemuselt mässuline; südamest aus; kerge põlgusega ja äärmiselt inspireerivalt loodud “Gummo” on portree Kesk-Ameerika elust -  karastavalt realistlik ja painajalikult unenäoline”.

Kui palju veidraid ja destruktiivseid mooduseid on võimalik leida vaba aja sisutamiseks?  Vaeste valgete ameeriklaste elu hüpperrealistlikult kujutav ja vaataja hoobilt elu tumedamasse poolde lennutav film mõjub seda häirivamana, et filmi peategelased on kõik kohalikud (tänava)lapsed ja mittenäitlejad. Kas nad elavadki nii? On see päris? Loodetavasti mitte.

Nõrganärvilistele ei soovita. Teistele hoiatus – “Gummo” poeb sügavale naha alla!

Eriprogrammi Freedom Fries kirjeldus

Ameerika Kultusfilmide Festival FREEDOM FRIES on pühendunud alternatiivse ja eksperimentaalse kino näitamisele. Juba seitsmendat korda lisab festival vürtsi Eesti kinomaastikule. Kvaliteetne kino kui aaretelaegas, kust võib leida läbi aegade kõige huvitavamaid, imelikumaid ja harukordsemaid linateosed.

Piletid FREEDOM FRIES festivali seanssidele on 7€ ning müügil Kinos Sõpruse kodulehel ja kino kassas.

Kõik filmid linastuvad originaalkeeles.

 
 

 

 

Varasemalt Freedom Fries sarjas linastunud filmid

FREEDOM FRIES: KAKLUSKLUBI

07.03.2021

FREEDOM FRIES: Repo Man

06.03.2021

FREEDOM FRIES: Gloria

05.03.2021

FREEDOM FRIES: GLORIA

05.03.2021
  •  
  • 1 / 4