FREEDOM FRIES: Repo Man

Alex Coxi ehk kultuslikult kõige tähistatum film Repo Man on lugu allakäinud punkarist Otto Maddoxist (Emilio Estevez), kes aktsepteerib tööotsa autode taasomandajana suure korporatsiooni jaoks. Ehkki ta ei tahtnud repo-meheks saada, hakkab Otto oma uut põnevat elu nautima ... ja siis hakkavad asjad päris imelikuks minema. Nagu, tulnuka-imelikuks. Ei puudu ka hullunud teadlased ja valitsuse vandenõud. See on kummaline film, kuid nende roheliselt helendavate 80ndate ulmeliste efektide vaatamine on päriselt neetult lõbus.


Repo Man on punk film, kus muusikalise liikumise määratletud troopid ja suundumused on ära tuntavad. Mässatakse konformismi ja igavuse vastu. Ekraanil toimuva taustal räägitakse meile veel üht lugu, lugu tuumasõjast ja dementsest ühiskonnast, kes selle võimalikuks tegid. Inimeste autode tagasivõtmine ja tulnukate ideoloogiate vihkamine on ainult jäämäe tipp. Jäämägi ise on maniakk-kultuur raudsete juhtide Reagan ja Thatcher käe all, kes on valmis ohverdama kõik.. Kogu oma ajakohasuse, vältimatu ajastu tunde ja huumoriprisma tõttu on see film, mis ei vanane kunagi.

Eriprogrammi Freedom Fries kirjeldus

Ameerika Kultusfilmide Festival FREEDOM FRIES on pühendunud alternatiivse ja eksperimentaalse kino näitamisele. Juba seitsmendat korda lisab festival vürtsi Eesti kinomaastikule. Kvaliteetne kino kui aaretelaegas, kust võib leida läbi aegade kõige huvitavamaid, imelikumaid ja harukordsemaid linateosed.

Piletid FREEDOM FRIES festivali seanssidele on 7€ ning müügil Kinos Sõpruse kodulehel ja kino kassas.

Kõik filmid linastuvad originaalkeeles.

 
 

 

 

Varasemalt Freedom Fries sarjas linastunud filmid

FREEDOM FRIES: KAKLUSKLUBI

07.03.2021

FREEDOM FRIES: Gloria

05.03.2021

FREEDOM FRIES: GLORIA

05.03.2021

FREEDOM FRIES: Paris/Texas

04.03.2021
  •  
  • 1 / 3