menuimage Must Käsi
#Püha Sõprus
Püha Sõprus: Muretu rännumees

Adventure Drama

Kestus 1h 35m

Riik Ameerika Ühendriigid

Režissöör Dennis Hopper

Osatäitjad Peter Fonda, Dennis Hopper, Jack Nicholson

Keel Hispaania, inglise

Subtiitrid eesti

Levitaja Park Circus

Tsiklimehed Wyatt (Peter Fonda) ja Billy (Dennis Hopper) asuvad reisile läbi Ameerika, Los Angelesest New Orleansi. Teel kohtavad nad Ameerika elu kogu oma kirjususes ning peatselt saab selgeks, et nende vabaduseihal ei ole korralike inimeste maailmas kohta.

“Muretu rännumees” on täielik amerikaana – peategelased on nimed saanud muidugi Wyatt Earpi ja Billy the Kidi järgi –, aga ka see üks ja põhiline hipifilm, mis julges öelda midagi sellist, mida sel hetkel veel keegi isegi mõelda ei tahtnud: liberaalne USA on üürike unistus ja hipirevolutsioon on hukule määratud. Vaid kuu aega pära...Näita rohkem

Tsiklimehed Wyatt (Peter Fonda) ja Billy (Dennis Hopper) asuvad reisile läbi Ameerika, Los Angelesest New Orleansi. Teel kohtavad nad Ameerika elu kogu oma kirjususes ning peatselt saab selgeks, et nende vabaduseihal ei ole korralike inimeste maailmas kohta.

“Muretu rännumees” on täielik amerikaana – peategelased on nimed saanud muidugi Wyatt Earpi ja Billy the Kidi järgi –, aga ka see üks ja põhiline hipifilm, mis julges öelda midagi sellist, mida sel hetkel veel keegi isegi mõelda ei tahtnud: liberaalne USA on üürike unistus ja hipirevolutsioon on hukule määratud. Vaid kuu aega pärast filmiesilinastust toimusid Charles Mansoni mõrvad, mis selle ettekuulutuse hirmsaks tõelisuseks muutsid.

“Muretu rännumees” oli omal ajal üks Hollywoodis kõige rohkem mängureegleid muutnud film. Selle üüratu edu, 60 miljonit dollarit kassatulu vähem kui poolemiljonilise eelarve juures sundis filmitööstust hakkama otsima uusi talente kontrakultuuri poolelt, avades uutele tegijatele väravad ennekuulmatu loomingulise vabaduse juurde juba järgmise kümnendi alguses, kui filme hakkas tegema nn. movie brats-seltskond, ehk Spielberg, Coppola, Scorsese, De Palma, Milius ja teised.

Näita vähem
Mis on eriprogramm “Püha Sõprus”?

Pühapäevaõhtused erilinastused kujutavad endast meie kinopere poolt hoolikalt just teie meeleheaks välja nopitud maiuspalu maailmakino paremikust ja filmiajaloo tähtteostest – filmiklassikast kuni pisut äärmuslikemate kinogurmaani lemmikuteni. Meie pühapäevad on iga kuu kindla temaatikaga, olgu selleks õudus halloween’i kuus, romantika sõbrakuul, või hoopis mõnele konkreetsele sündmusele ja persoonile pühendatud filmivalik.

Linastused

No screenings at the moment

futureimage

Filmid samast sarjast

järgmine 26.05.2024 Kiired ja vihased
Europa Cinemas
Eesti Kultuurkapital
Ellington
Põhjala
Ellington
DHL
Eesti Filmi Instituut
Limegrow