menuimage Must Käsi
#Sacred Sõprus
Sacred Sõprus: Muretu rännumees

Adventure Drama

Duration 1h 35m

Country Ameerika Ühendriigid

Director Dennis Hopper

Cast Peter Fonda, Dennis Hopper, Jack Nicholson

Language Hispaania, inglise

Subtitle Language estonian

Levitaja Park Circus

Tsiklimehed Wyatt (Peter Fonda) ja Billy (Dennis Hopper) asuvad reisile läbi Ameerika, Los Angelesest New Orleansi. Teel kohtavad nad Ameerika elu kogu oma kirjususes ning peatselt saab selgeks, et nende vabaduseihal ei ole korralike inimeste maailmas kohta.

“Muretu rännumees” on täielik amerikaana – peategelased on nimed saanud muidugi Wyatt Earpi ja Billy the Kidi järgi –, aga ka see üks ja põhiline hipifilm, mis julges öelda midagi sellist, mida sel hetkel veel keegi isegi mõelda ei tahtnud: liberaalne USA on üürike unistus ja hipirevolutsioon on hukule määratud. Vaid kuu aega pära...Show more

Tsiklimehed Wyatt (Peter Fonda) ja Billy (Dennis Hopper) asuvad reisile läbi Ameerika, Los Angelesest New Orleansi. Teel kohtavad nad Ameerika elu kogu oma kirjususes ning peatselt saab selgeks, et nende vabaduseihal ei ole korralike inimeste maailmas kohta.

“Muretu rännumees” on täielik amerikaana – peategelased on nimed saanud muidugi Wyatt Earpi ja Billy the Kidi järgi –, aga ka see üks ja põhiline hipifilm, mis julges öelda midagi sellist, mida sel hetkel veel keegi isegi mõelda ei tahtnud: liberaalne USA on üürike unistus ja hipirevolutsioon on hukule määratud. Vaid kuu aega pärast filmiesilinastust toimusid Charles Mansoni mõrvad, mis selle ettekuulutuse hirmsaks tõelisuseks muutsid.

“Muretu rännumees” oli omal ajal üks Hollywoodis kõige rohkem mängureegleid muutnud film. Selle üüratu edu, 60 miljonit dollarit kassatulu vähem kui poolemiljonilise eelarve juures sundis filmitööstust hakkama otsima uusi talente kontrakultuuri poolelt, avades uutele tegijatele väravad ennekuulmatu loomingulise vabaduse juurde juba järgmise kümnendi alguses, kui filme hakkas tegema nn. movie brats-seltskond, ehk Spielberg, Coppola, Scorsese, De Palma, Milius ja teised.

Show less
What is the special program “Sacred Sõprus”?

Sunday evening special screenings are carefully selected by our cinema family to offer you a taste of the best of world cinema and film history – from classic films to slightly more extreme favorites of cinema connoisseurs. Our Sundays have a specific theme every month, whether it's horror in Halloween, romance in Valentine's month, or a film selection dedicated to a specific event or personality.

Screenings

No screenings at the moment

futureimage

Films from the same series

following 26.05.2024 Kiired ja vihased
Europa Cinemas
Eesti Kultuurkapital
Ellington
Põhjala
Ellington
DHL
Eesti Filmi Instituut
Limegrow