menuimage Must Käsi
#Püha Sõprus
Püha Sõprus: Grand Prix

draama sport

Kestus 2h 59m

Riik USA

Režissöör John Frankenheimer

Keel Inglise

Subtiitrid Eesti

Kui John Frankenheimeri 70mm filmilindile võetud “Grand Prix” 1966. aastal esilinatus, siis oli see ambitsioonikaim ja kulukaim mootorspordi film läbi aegade, mis võitis oma tehniliste saavutuste eest ka kolm Oscarit (parim heli, parim montaaž, parimad heliefektid). Tõeliselt globaalne film, kus teevad kaasa sellised rahvusvahelised staarid nagu Akira Kurosawa filmidest tuntud jaapanlane Toshiro Mifune, prantsuse laulja ja näitleja Yves Montand või tollal alles 22-aastane olnud prantslannast popstaar Françoise Hardy. See on ühe F1 hooaja vältel aset leidev suurfilm, mille plahvatusohtlik fi...Näita rohkem

Kui John Frankenheimeri 70mm filmilindile võetud “Grand Prix” 1966. aastal esilinatus, siis oli see ambitsioonikaim ja kulukaim mootorspordi film läbi aegade, mis võitis oma tehniliste saavutuste eest ka kolm Oscarit (parim heli, parim montaaž, parimad heliefektid). Tõeliselt globaalne film, kus teevad kaasa sellised rahvusvahelised staarid nagu Akira Kurosawa filmidest tuntud jaapanlane Toshiro Mifune, prantsuse laulja ja näitleja Yves Montand või tollal alles 22-aastane olnud prantslannast popstaar Françoise Hardy. See on ühe F1 hooaja vältel aset leidev suurfilm, mille plahvatusohtlik finaal toimub Monte Carlo raja kitsastel ja ohtlikel kurvidel. 

Ühelt poolt uskumatu tehniline meistriteos, kus iga võistlusmoment on tabatud erakordse täpsuse ja pinget kruviva meeleoluga. Teisalt täielikku melodraamasse kanduv seebiooper kiirusi trotsivate meeste ja neile raja kõrval kaasa elavate kaunite tütarlaste vahelistest suhetest. Nii et tegemist on korraga esmaklassilise põnevusfilmiga, kui ka inimsuhete pealiskaudsust naeruvääristava komöödiaga, mis võiks panna itsitama igaühe, kes peab lugu kohmakast dialoogist, mis püüab end liiga tõsiselt võtta. Adrenaliiniarmastajatele kohustuslik kinoelamus, mis imeb endasse nagu rallirooliga võidusõidutoolis Gran Turismo mängimine. Filmile annab eriliselt võimsa meeleolu Maurice Jarre loodud originaalmuusika. 

Näita vähem
Mis on eriprogramm “Püha Sõprus”?

Pühapäevaõhtused erilinastused kujutavad endast meie kinopere poolt hoolikalt just teie meeleheaks välja nopitud maiuspalu maailmakino paremikust ja filmiajaloo tähtteostest – filmiklassikast kuni pisut äärmuslikemate kinogurmaani lemmikuteni. Meie pühapäevad on iga kuu kindla temaatikaga, olgu selleks õudus halloween’i kuus, romantika sõbrakuul, või hoopis mõnele konkreetsele sündmusele ja persoonile pühendatud filmivalik.

Mais on Kiiruse eriprogramm! Fookuses on võidusõidu filmid. 

Linastused

Homme - Kõik asukohad
Vanalinn
20:00
Europa Cinemas
Eesti Kultuurkapital
Loov Euroopa
Põhjala
Ellington
DHL
Eesti Filmi Instituut
Eesti Ekspress
Limegrow