menuimage Must Käsi
Püha Sõprus: Kõuepäevad

põnevik draama sport

Kestus 1h 48m

Riik USA

Režissöör Tony Scott

Keel inglise

Subtiitrid eesti

Tony Scott lavastas “Kõuepäevad” pärast “Top Gun’i” ning mõlemas filmis kehastab peaosa Tom Cruise. Sestap armastatakse neid omavahel ka võrrelda ning nimetada üht teise autodega koopiaks. Aga Quentin Tarantino on nimetanud oma kõigi aegade lemmik Ameerika võidusõidufilmiks just “Kõuepäevad” ja kutsunud seda “justkui Sergio Leone oleks spagetivesterni asemel autodega filmi teinud”. Lisaks Cruise’ile teevad suurepärased rollid ka Nicole Kidman ja Robert Duvall. Jabur, kiire ja lõbus film, mille nautimiseks on targem ekraanil toimuvat mitte ülemäära tõsiselt võtta ja lasta end Hans Zimmeri or...Näita rohkem

Tony Scott lavastas “Kõuepäevad” pärast “Top Gun’i” ning mõlemas filmis kehastab peaosa Tom Cruise. Sestap armastatakse neid omavahel ka võrrelda ning nimetada üht teise autodega koopiaks. Aga Quentin Tarantino on nimetanud oma kõigi aegade lemmik Ameerika võidusõidufilmiks just “Kõuepäevad” ja kutsunud seda “justkui Sergio Leone oleks spagetivesterni asemel autodega filmi teinud”. Lisaks Cruise’ile teevad suurepärased rollid ka Nicole Kidman ja Robert Duvall. Jabur, kiire ja lõbus film, mille nautimiseks on targem ekraanil toimuvat mitte ülemäära tõsiselt võtta ja lasta end Hans Zimmeri originaalmuusikal ja möödasõitudel kaasa kanda. 

“Kõuepäevad” keerleb noore, ulja ja kogenematu võidusõitja Cole Trickle’i pingutuste ümber tulla võitjaks Ameerika NASCAR võidusõidurajal. Seal satub ta rivaaliga konflikti ning nende kahevõitlus seab ohtu mõlema elu. Ainus, kes uljaspea Cole’i päästa saab on tema kaunis arst Dr. Claire Lewicki. See on Hollywoodi superprodutsendi Jerry Bruckheimeri mastaapne klišeedest ja suursugusest pakatav projekt, mille tegemisel raha ei loetud ja võttegraafikul lasti rahulikult kolm kuud üle aja minna. Ideaalne film, mida vahetult enne 75. Cannesi filmifestivalil esilinastuvat “Top Gun: Mavericki” vaadata. 

Näita vähem

Linastused

No screenings at the moment

futureimage
Europa Cinemas
Eesti Kultuurkapital
Loov Euroopa
Ellington
Põhjala
Ellington
DHL
Eesti Filmi Instituut
Limegrow