menuimage Must Käsi
#Sweet Sundays
Püha Sõprus: Kõuepäevad

action drama sport

Duration 1h 48m

Country USA

Director Tony Scott

Language Inglise

Subtitle Language Eesti

Tony Scott lavastas “Kõuepäevad” pärast “Top Gun’i” ning mõlemas filmis kehastab peaosa Tom Cruise. Sestap armastatakse neid omavahel ka võrrelda ning nimetada üht teise autodega koopiaks. Aga Quentin Tarantino on nimetanud oma kõigi aegade lemmik Ameerika võidusõidufilmiks just “Kõuepäevad” ja kutsunud seda “justkui Sergio Leone oleks spagetivesterni asemel autodega filmi teinud”. Lisaks Cruise’ile teevad suurepärased rollid ka Nicole Kidman ja Robert Duvall. Jabur, kiire ja lõbus film, mille nautimiseks on targem ekraanil toimuvat mitte ülemäära tõsiselt võtta ja lasta end Hans Zimmeri or...Show more

Tony Scott lavastas “Kõuepäevad” pärast “Top Gun’i” ning mõlemas filmis kehastab peaosa Tom Cruise. Sestap armastatakse neid omavahel ka võrrelda ning nimetada üht teise autodega koopiaks. Aga Quentin Tarantino on nimetanud oma kõigi aegade lemmik Ameerika võidusõidufilmiks just “Kõuepäevad” ja kutsunud seda “justkui Sergio Leone oleks spagetivesterni asemel autodega filmi teinud”. Lisaks Cruise’ile teevad suurepärased rollid ka Nicole Kidman ja Robert Duvall. Jabur, kiire ja lõbus film, mille nautimiseks on targem ekraanil toimuvat mitte ülemäära tõsiselt võtta ja lasta end Hans Zimmeri originaalmuusikal ja möödasõitudel kaasa kanda. 

“Kõuepäevad” keerleb noore, ulja ja kogenematu võidusõitja Cole Trickle’i pingutuste ümber tulla võitjaks Ameerika NASCAR võidusõidurajal. Seal satub ta rivaaliga konflikti ning nende kahevõitlus seab ohtu mõlema elu. Ainus, kes uljaspea Cole’i päästa saab on tema kaunis arst Dr. Claire Lewicki. See on Hollywoodi superprodutsendi Jerry Bruckheimeri mastaapne klišeedest ja suursugusest pakatav projekt, mille tegemisel raha ei loetud ja võttegraafikul lasti rahulikult kolm kuud üle aja minna. Ideaalne film, mida vahetult enne 75. Cannesi filmifestivalil esilinastuvat “Top Gun: Mavericki” vaadata. 

Show less
What is the special program “Püha Sõprus”?

Pühapäevaõhtused erilinastused kujutavad endast meie kinopere poolt hoolikalt just teie meeleheaks välja nopitud maiuspalu maailmakino paremikust ja filmiajaloo tähtteostest – filmiklassikast kuni pisut äärmuslikemate kinogurmaani lemmikuteni. Meie pühapäevad on iga kuu kindla temaatikaga, olgu selleks õudus halloween’i kuus, romantika sõbrakuul, või hoopis mõnele konkreetsele sündmusele ja persoonile pühendatud filmivalik.

Mais on Kiiruse eriprogramm! Fookuses on võidusõidu filmid. 

Screenings

No screenings at the moment

futureimage

Films from the same series

following 22.05.2022 Püha Sõprus: Grand Prix
Europa Cinemas
Eesti Kultuurkapital
Loov Euroopa
Põhjala
Ellington
DHL
Eesti Filmi Instituut
Eesti Ekspress
Limegrow