menuimage Must Käsi
#Святое дружба
Святое дружба: Itaalia rööv

Action Comedy Crime

Продолжительность 1h 39m

Страна Suurbritannia

Режиссёр Peter Collinson

В ролях Michael Caine, Noel Coward, Benny Hill

Язык itaalia, inglise

Субтитры эстонский

Levitaja Park Circus

Charlie Croker (Michael Caine) avastab vanglast tulles, et ta sõber on ühe röövi teemal Itaalia maffiaga pahuksisse läinud. Charlie paneb kokku unelmate tiimi ja võtab võimatuna näiva kullaröövi läbiviimise enda peale.

“Itaalia rööv” on läbinisti briti film ning suures osas Swinging Londoni aegse Inglismaa seadmine Vahemere-mandri-Euroopa vastu. Just seetõttu jäi lavastaja kindlaks plaanile kasutada põhiautodena Austin Minisid, kuigi autofirma keeldus ühtki sõidukit filmi tarbeks annetama, ja Fiat oli valmis andma nii palju autosid kui nõutud. Siin filmis tuleb rinda pista maffiaga, a...Показать больше

Charlie Croker (Michael Caine) avastab vanglast tulles, et ta sõber on ühe röövi teemal Itaalia maffiaga pahuksisse läinud. Charlie paneb kokku unelmate tiimi ja võtab võimatuna näiva kullaröövi läbiviimise enda peale.

“Itaalia rööv” on läbinisti briti film ning suures osas Swinging Londoni aegse Inglismaa seadmine Vahemere-mandri-Euroopa vastu. Just seetõttu jäi lavastaja kindlaks plaanile kasutada põhiautodena Austin Minisid, kuigi autofirma keeldus ühtki sõidukit filmi tarbeks annetama, ja Fiat oli valmis andma nii palju autosid kui nõutud. Siin filmis tuleb rinda pista maffiaga, aga üllatavalt kasutati just Itaalia maffia abi Torino tänavate sulgemisel, kui ametnikud sellest keeldusid.

Inglismaal hääletati 2003. aastal ka kõigi aegade meeldejäävamaks filmitsitaadiks Charlie legendaarne lause “You're only supposed to blow the bloody doors off!”. Juba üle 50 aasta on “Itaalia rööv” auto- ja heist-filmide ajatu klassika, üheks kinnituseks ka 2003. Aasta uusversioon Marks Wahlbergi ja Charlize Theroniga. Originaali muidugi ei ületa.

Показать меньше
Что такое спецпрограмма “Святое дружба”?

Воскресные вечерние специальные показы тщательно отбираются нашей кинематографической семьей, чтобы предложить вам отведать лучшего из мирового кинематографа и киноистории — от классических фильмов до несколько более экстремальных предпочтений киноконнозавров. В наши воскресенья каждый месяц имеется определённая тема, будь то ужасы в Хэллоуин, романтика в месяц Святого Валентина или подборка фильмов, посвящённая конкретному событию или личности.

Screenings

No screenings at the moment

futureimage

Фильмы из той же серии

следующий 26.05.2024 Kiired ja vihased
Europa Cinemas
Eesti Kultuurkapital
Ellington
Põhjala
Ellington
DHL
Eesti Filmi Instituut
Limegrow