menuimage Must Käsi
#Sacred Sõprus
Sacred Sõprus: Itaalia rööv

Action Comedy Crime

Duration 1h 39m

Country Suurbritannia

Director Peter Collinson

Cast Michael Caine, Noel Coward, Benny Hill

Language itaalia, inglise

Subtitle Language estonian

Levitaja Park Circus

Charlie Croker (Michael Caine) avastab vanglast tulles, et ta sõber on ühe röövi teemal Itaalia maffiaga pahuksisse läinud. Charlie paneb kokku unelmate tiimi ja võtab võimatuna näiva kullaröövi läbiviimise enda peale.

“Itaalia rööv” on läbinisti briti film ning suures osas Swinging Londoni aegse Inglismaa seadmine Vahemere-mandri-Euroopa vastu. Just seetõttu jäi lavastaja kindlaks plaanile kasutada põhiautodena Austin Minisid, kuigi autofirma keeldus ühtki sõidukit filmi tarbeks annetama, ja Fiat oli valmis andma nii palju autosid kui nõutud. Siin filmis tuleb rinda pista maffiaga, a...Show more

Charlie Croker (Michael Caine) avastab vanglast tulles, et ta sõber on ühe röövi teemal Itaalia maffiaga pahuksisse läinud. Charlie paneb kokku unelmate tiimi ja võtab võimatuna näiva kullaröövi läbiviimise enda peale.

“Itaalia rööv” on läbinisti briti film ning suures osas Swinging Londoni aegse Inglismaa seadmine Vahemere-mandri-Euroopa vastu. Just seetõttu jäi lavastaja kindlaks plaanile kasutada põhiautodena Austin Minisid, kuigi autofirma keeldus ühtki sõidukit filmi tarbeks annetama, ja Fiat oli valmis andma nii palju autosid kui nõutud. Siin filmis tuleb rinda pista maffiaga, aga üllatavalt kasutati just Itaalia maffia abi Torino tänavate sulgemisel, kui ametnikud sellest keeldusid.

Inglismaal hääletati 2003. aastal ka kõigi aegade meeldejäävamaks filmitsitaadiks Charlie legendaarne lause “You're only supposed to blow the bloody doors off!”. Juba üle 50 aasta on “Itaalia rööv” auto- ja heist-filmide ajatu klassika, üheks kinnituseks ka 2003. Aasta uusversioon Marks Wahlbergi ja Charlize Theroniga. Originaali muidugi ei ületa.

Show less
What is the special program “Sacred Sõprus”?

Sunday evening special screenings are carefully selected by our cinema family to offer you a taste of the best of world cinema and film history – from classic films to slightly more extreme favorites of cinema connoisseurs. Our Sundays have a specific theme every month, whether it's horror in Halloween, romance in Valentine's month, or a film selection dedicated to a specific event or personality.

Screenings

No screenings at the moment

futureimage

Films from the same series

following 26.05.2024 Kiired ja vihased
Europa Cinemas
Eesti Kultuurkapital
Ellington
Põhjala
Ellington
DHL
Eesti Filmi Instituut
Limegrow