menuimage Must Käsi
#Püha Sõprus
Püha Sõprus: Itaalia rööv

Action Comedy Crime

Kestus 1h 39m

Riik Suurbritannia

Režissöör Peter Collinson

Osatäitjad Michael Caine, Noel Coward, Benny Hill

Keel itaalia, inglise

Subtiitrid eesti

Levitaja Park Circus

Charlie Croker (Michael Caine) avastab vanglast tulles, et ta sõber on ühe röövi teemal Itaalia maffiaga pahuksisse läinud. Charlie paneb kokku unelmate tiimi ja võtab võimatuna näiva kullaröövi läbiviimise enda peale.

“Itaalia rööv” on läbinisti briti film ning suures osas Swinging Londoni aegse Inglismaa seadmine Vahemere-mandri-Euroopa vastu. Just seetõttu jäi lavastaja kindlaks plaanile kasutada põhiautodena Austin Minisid, kuigi autofirma keeldus ühtki sõidukit filmi tarbeks annetama, ja Fiat oli valmis andma nii palju autosid kui nõutud. Siin filmis tuleb rinda pista maffiaga, a...Näita rohkem

Charlie Croker (Michael Caine) avastab vanglast tulles, et ta sõber on ühe röövi teemal Itaalia maffiaga pahuksisse läinud. Charlie paneb kokku unelmate tiimi ja võtab võimatuna näiva kullaröövi läbiviimise enda peale.

“Itaalia rööv” on läbinisti briti film ning suures osas Swinging Londoni aegse Inglismaa seadmine Vahemere-mandri-Euroopa vastu. Just seetõttu jäi lavastaja kindlaks plaanile kasutada põhiautodena Austin Minisid, kuigi autofirma keeldus ühtki sõidukit filmi tarbeks annetama, ja Fiat oli valmis andma nii palju autosid kui nõutud. Siin filmis tuleb rinda pista maffiaga, aga üllatavalt kasutati just Itaalia maffia abi Torino tänavate sulgemisel, kui ametnikud sellest keeldusid.

Inglismaal hääletati 2003. aastal ka kõigi aegade meeldejäävamaks filmitsitaadiks Charlie legendaarne lause “You're only supposed to blow the bloody doors off!”. Juba üle 50 aasta on “Itaalia rööv” auto- ja heist-filmide ajatu klassika, üheks kinnituseks ka 2003. Aasta uusversioon Marks Wahlbergi ja Charlize Theroniga. Originaali muidugi ei ületa.

Näita vähem
Mis on eriprogramm “Püha Sõprus”?

Pühapäevaõhtused erilinastused kujutavad endast meie kinopere poolt hoolikalt just teie meeleheaks välja nopitud maiuspalu maailmakino paremikust ja filmiajaloo tähtteostest – filmiklassikast kuni pisut äärmuslikemate kinogurmaani lemmikuteni. Meie pühapäevad on iga kuu kindla temaatikaga, olgu selleks õudus halloween’i kuus, romantika sõbrakuul, või hoopis mõnele konkreetsele sündmusele ja persoonile pühendatud filmivalik.

Linastused

No screenings at the moment

futureimage

Filmid samast sarjast

järgmine 26.05.2024 Kiired ja vihased
Europa Cinemas
Eesti Kultuurkapital
Ellington
Põhjala
Ellington
DHL
Eesti Filmi Instituut
Limegrow