menuimage Must Käsi
#Святое дружба
Святое дружба: Muretu rännumees

Adventure Drama

Продолжительность 1h 35m

Страна Ameerika Ühendriigid

Режиссёр Dennis Hopper

В ролях Peter Fonda, Dennis Hopper, Jack Nicholson

Язык Hispaania, inglise

Субтитры эстонский

Levitaja Park Circus

Tsiklimehed Wyatt (Peter Fonda) ja Billy (Dennis Hopper) asuvad reisile läbi Ameerika, Los Angelesest New Orleansi. Teel kohtavad nad Ameerika elu kogu oma kirjususes ning peatselt saab selgeks, et nende vabaduseihal ei ole korralike inimeste maailmas kohta.

“Muretu rännumees” on täielik amerikaana – peategelased on nimed saanud muidugi Wyatt Earpi ja Billy the Kidi järgi –, aga ka see üks ja põhiline hipifilm, mis julges öelda midagi sellist, mida sel hetkel veel keegi isegi mõelda ei tahtnud: liberaalne USA on üürike unistus ja hipirevolutsioon on hukule määratud. Vaid kuu aega pära...Показать больше

Tsiklimehed Wyatt (Peter Fonda) ja Billy (Dennis Hopper) asuvad reisile läbi Ameerika, Los Angelesest New Orleansi. Teel kohtavad nad Ameerika elu kogu oma kirjususes ning peatselt saab selgeks, et nende vabaduseihal ei ole korralike inimeste maailmas kohta.

“Muretu rännumees” on täielik amerikaana – peategelased on nimed saanud muidugi Wyatt Earpi ja Billy the Kidi järgi –, aga ka see üks ja põhiline hipifilm, mis julges öelda midagi sellist, mida sel hetkel veel keegi isegi mõelda ei tahtnud: liberaalne USA on üürike unistus ja hipirevolutsioon on hukule määratud. Vaid kuu aega pärast filmiesilinastust toimusid Charles Mansoni mõrvad, mis selle ettekuulutuse hirmsaks tõelisuseks muutsid.

“Muretu rännumees” oli omal ajal üks Hollywoodis kõige rohkem mängureegleid muutnud film. Selle üüratu edu, 60 miljonit dollarit kassatulu vähem kui poolemiljonilise eelarve juures sundis filmitööstust hakkama otsima uusi talente kontrakultuuri poolelt, avades uutele tegijatele väravad ennekuulmatu loomingulise vabaduse juurde juba järgmise kümnendi alguses, kui filme hakkas tegema nn. movie brats-seltskond, ehk Spielberg, Coppola, Scorsese, De Palma, Milius ja teised.

Показать меньше
Что такое спецпрограмма “Святое дружба”?

Воскресные вечерние специальные показы тщательно отбираются нашей кинематографической семьей, чтобы предложить вам отведать лучшего из мирового кинематографа и киноистории — от классических фильмов до несколько более экстремальных предпочтений киноконнозавров. В наши воскресенья каждый месяц имеется определённая тема, будь то ужасы в Хэллоуин, романтика в месяц Святого Валентина или подборка фильмов, посвящённая конкретному событию или личности.

Screenings

No screenings at the moment

futureimage

Фильмы из той же серии

следующий 26.05.2024 Kiired ja vihased
Europa Cinemas
Eesti Kultuurkapital
Ellington
Põhjala
Ellington
DHL
Eesti Filmi Instituut
Limegrow